Books: Law

Number of items: 39

19215.

18 000 HUF
47,75
51,43
19216.

10 000 HUF
26,53
28,57
19217.

9 500 HUF
25,20
27,14
19218.

7 000 HUF
18,57
20,00
19219.

5 000 HUF
13,26
14,29
Ad excelsos proceres, inclytos status, et ordines pro honore comitatus, seu supremi comitis perpetui officio, episcopatibus illegaliter spoliatis, in integrum restituendo. Budae, 1790. Typis Regiae Universitatis. 13 + [3] p. Egyetlen kiadás. Röpirat a főpapok örökös főispáni jogának visszaállítása érdekében. Az örökös főispán (latinul: supremus et perpetuus comes) olyan főispán, aki a tisztségét azért töltötte be automatikusan, mert valamilyen főpapi vagy országos világi méltóságot kapott. A XVIII. század elején a Koháryak Hont, a Batthyányiak Vas, a Schönbornok Bereg vármegye örökös főispánjai lettek. A nádoron kívül 9 egyházi és 14 világi örökös főispánság volt. Mária Terézia 1774. május 1-jén kelt udvari rendeletében szabályozta a kérdést, a püspökök közül csak az esztergomi érsek és az egri püspök örökös főispáni címét hagyta meg. Ballagi 381. old. Fűzve, gerincén papírcsíkkal, borító nem készült hozzá. Szép példány.
19220.

4 000 HUF
10,61
11,43
Drágffy Miklós - Villányi Pál: Az erdélyi ingatlanelidegenítések jóvátétele. Az 1.440/1941. M. E. számú rendelet és azzal kapcsolatos jogszabályok magyarázata, különös tekintettel a bírói gyakorlatra. Bp., 1942., Feldmann-féle Könyvkereskedés,(M.T.I. Rt.-ny.), 120 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító sarkán kis hiánnyal, foltos.
19221.

4 800 HUF
12,73
13,71
19222.

4 400 HUF
11,67
12,57
19223.

4 400 HUF
11,67
12,57
19224.

4 400 HUF
11,67
12,57
19225.

3 800 HUF
10,08
10,86
Tordy Géza: Fegyelmi és közigazgatási büntető rendelkezések a M. Kir. Postánál. Összeállította és magyarázatokkal ellátta Tordy Géza. (Dedikált.) Budapest, 1943. (Szerző - Attila ny. rt.) 262 p. Dedikált: ,,Zolinak szeretettel: dr. Tordy Géza. A posta jogi szabályozását ismertető kötet első kiadása 1940-ben jelent meg. Második kiadásból származó példányunk számos oldalán széljegyzetek, aláhúzások, első borítóján régi tulajdonosi bejegyzés. Fűzve, sérült kiadói borítóban.
19226.

4 000 HUF
10,61
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF