Savigny Friedrich Carl von,: Geschichte des Römischen Rechts im Mittelalter. Heidelberg, 1-3. kötet (6 kötetben teljes) 1815-11. Bey Mohr & Zimmer, XXXII, 415 p.; XXXII, 443 p.; XIV, 720 p.
Korabeli, enyhén sérült kartonált papírkötésben. Két kötetbe kötve
Somssich Pál: Magyarországnak és királyának törvényes joga. Bécs, 1850., Jasper, Hügel és Manz,(Klopf Udalrik- és Eurich Sándor-ny.), X+2+136 p. Átkötött modern bordázott félbőr-kötés, eredeti restaurált elülső borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, (körbevágott?)
Kuzmány, Karl: Praktische Theologie der Evangelischen Kirche. Aug. und Helvet. Confession. Erster Band: Lehrbuch des Kirchenrechts. Zweite Abtheilung: Urkundenbuch. Wien, 1856. Braumüller. Fontos egyházjogi munka magyar szerzőtől, mely csak németül jelent meg. 464p. Korabeli félvászon kötésben
Ad excelsos proceres, inclytos status, et ordines pro honore comitatus, seu supremi comitis perpetui officio, episcopatibus illegaliter spoliatis, in integrum restituendo.
Budae, 1790. Typis Regiae Universitatis. 13 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Röpirat a főpapok örökös főispáni jogának visszaállítása érdekében. Az örökös főispán (latinul: supremus et perpetuus comes) olyan főispán, aki a tisztségét azért töltötte be automatikusan, mert valamilyen főpapi vagy országos világi méltóságot kapott. A XVIII. század elején a Koháryak Hont, a Batthyányiak Vas, a Schönbornok Bereg vármegye örökös főispánjai lettek. A nádoron kívül 9 egyházi és 14 világi örökös főispánság volt. Mária Terézia 1774. május 1-jén kelt udvari rendeletében szabályozta a kérdést, a püspökök közül csak az esztergomi érsek és az egri püspök örökös főispáni címét hagyta meg.
Ballagi 381. old.
Fűzve, gerincén papírcsíkkal, borító nem készült hozzá. Szép példány.
Drágffy Miklós - Villányi Pál: Az erdélyi ingatlanelidegenítések jóvátétele. Az 1.440/1941. M. E. számú rendelet és azzal kapcsolatos jogszabályok magyarázata, különös tekintettel a bírói gyakorlatra. Bp., 1942., Feldmann-féle Könyvkereskedés,(M.T.I. Rt.-ny.), 120 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító sarkán kis hiánnyal, foltos.
Dr. Kolosvári Sádnor - Dr. Óvári Kelemen: A magyar törvényhatóságok jogszabályainak gyűjteménye. II. köt. I.-II, III. kötet. (Az I ,kötet hiányzik). A tiszáninneni törvényhatóságok jogszabályai.A tiszántúlii törvényhatóságok jogszabályai. Magyar jogtörténeti emlékek. Bp., 1890-1892, Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum-ny.), LI+521p, Szétvált fűzéssel, hátsó papírborító nélkül LXXVIII + (4) + 422 p. Vászonkötésben, egy lap széle rojtos, fűzés szétvált. ; LXXXI + 801 p . Szétvált fűzéssel, borító nélkül A II: kötet II. felében Kolosvári Sándor szerző dedikációjával Felvágatlan.
Az Ideiglenes Nemzeti Kormány rendelete a nagybirtokrendszer megszüntetéséről és a földmíves nép földhözjuttatásáról. Debrecen, 1945, nyn., foltos, 16 p.
Tordy Géza:
Fegyelmi és közigazgatási büntető rendelkezések a M. Kir. Postánál. Összeállította és magyarázatokkal ellátta Tordy Géza. (Dedikált.)
Budapest, 1943. (Szerző - Attila ny. rt.) 262 p.
Dedikált: ,,Zolinak szeretettel: dr. Tordy Géza". A posta jogi szabályozását ismertető kötet első kiadása 1940-ben jelent meg. Második kiadásból származó példányunk számos oldalán széljegyzetek, aláhúzások, első borítóján régi tulajdonosi bejegyzés.
Fűzve, sérült kiadói borítóban.