Helbig René: Légiturista. A vitorlázó repülősport ismertetése. Jelenlegi és jövő fejlődése, különös tekintettel a magyarországi viszonyokra. (DEDIKÁLT). Bp., 1935, szerzői kiadás (Buschmann F. utódai-ny.), 92+(4) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos, a könyvtesttől elvált borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Ádám József - Darvas Albert - Hidegkuti Nándor: A labdarúgás bűvös négyszöge. A labdarúgófedezetek és összekötők játéka. Bp., 1958, Sport. Kiadói kopott papírkötés. Megjelent 3100 példányban, régi intézményi bélyegzésekkel.
Hámori Tibor: Puskás. Legenda és valóság. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1982, Sportpropaganda Vállalat. Kiadói papírkötésben, kopott borítóval.
Royal Robbins: Sziklamászás. (Kezdők és haladók könyve.) Bp., 1986, Budai Alpin Club, 152 p. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, a hátsó borító hiányzik, a gerincen kis szakadással. Ritka!
Sztrókay Lajos: A magashegyek veszélyei. Bp.,(1943),Magyar Sí és Turistaélet, 48 p. Benne plusz lapokkal, rajtuk: Kazinczy Gábor: A Tátracsúcs című írásával. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, javított kötéssel és gerinccel.
Bay Béla - L. Réti Anna: Páston és páston kívül. (Dedikált.) Budapest, 1979. Sportpropaganda (Nyírségi Nyomda). 144 p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Gábor Tamásnak nagyrabecsüléssel: Bay Béla. 1979 julius 9". Rövid életrajzi méltatások a magyar kardvívósport legendás mesteredzőiről és olimpikonjairól a századfordulótól az 1970-es évekig. Prov.: Gábor Tamás. [...