19038.
464. Closed Online auction
Books: Travelling, Local History
4 000 HUF
Bedy Vince: A felsőörsi prépostság története. Eredeti okiratok alapján. 15 képpel. Veszprém, 1934. Egyházmegyei könyvnyomda. 128 + [6] p. + 7 t. (6 kétoldalas). Egyetlen kiadás. A II. Béla uralkodása alatt, a XII. században alapított balaton-felvidéki, felsőörsi prépostság története, társadalomtörténeti keretbe ágyazva. A táblákon fotóanyag, illetve alaprajzok. (A veszprémi egyházmegye múltjából. 3. kötet.) Fűzve, sérült, halványan foltos kiadói borítóban. Nagyrészt felvágatlan példány.