19056.
464. Closed Online auction
Books: Travelling, Local History
2 400 HUF
Plattner, Félix[-Alfred]: Jezsuita mandarin. (Egy lap Kína misszióinak történetéből.) Fordította Waigand József. Budapest, 1940. Korda Rt. (ny.) 79 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Johann Adam Schall von Bell (1592-1666) német jezsuita misszionárius, matematikus és csillagász. A jezsuita térítő munkát 1622-ban kezdte Kínában, majd 1630-tól Pekingben, a fővárosban folytatta misszióját. Ügyes diplomataként és misszionáriusként kisebb katolikus közösséget szervezett Kínában, a frissen hatalomra jutott Csing-dinasztia első uralkodójának tanácsadójakánt magisztrátusi címet is viselt. A jezsuita hittérítő élettörténete egyben a 17. század közepének kínai civilizációjáról is értékes adatokat szolgáltat. Néhány oldalon halvány rozsdafoltosság. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.