19021.
464. Closed Online auction
Books: Travelling, Local History
4 000 HUF
Zsilinszky Mihály: Csongrádvármegye története. Második rész. (1712-1825) Budapest, 1898. Kiadja Csongrádvármegye közönsége (Wodianer F. és Fiai ny.) [2] + 334 + [2] p. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas rajzokkal, felvételekkel illusztrált megyetörténeti monográfia. A mű három kötetben teljes, jelen kötet két időszakra osztva: 1712-1780, illetve 1780-1825 közötti időszakokra bontva tárgyalja Csongrád vármegye történetét. Az első előzéken régi jegyzetek, illetve apró hiány. Aranyozott, kissé kopott kiadói félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.