Gál Kelemen: A kolozsvári unitárius kollégium története (1568-1900). I-II. kötet. [Teljes.] [Kolozsvár], 1935. Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt. 568 p.; 590 p. Egyetlen kiadás. A kétkötetes monográfia első kötete Erdély felekezeti viszonyainak változását mutatja be, majd rátér a kolozsvári iskolaalapítások és iskolaigazgatások történetére; a második kötet lényegesen diákközpontúbb: a monog...
Böle Kornél: Spanyol földön. Útirajz. A szerző, Bőle Kornél (1887-1961) író, filológus, domonkos szerzetes által DEDIKÁLT, dátumozott (1931. IV. 30.) példány! Bp.,[1927.] , Stephaneum, 472 p. + 1 (kihajtható térkép) t. + 27 t. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopott borítóval.
1897 Az ezeréves Magyarország. Képes félhavi folyóirat. 1897. Szerk.: Laurencic Gyula. Felelős szerk.: Kácser Lipót. Arthur Heyer rajzaival. Erdélyi Mór fotóival. Bp., 1897, Légrády, 100 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált haránt-alakú félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal.
Magyarország helységnévtára 1944. Hozzákötve: A Magyarországtól elcsatolt területek községeinek és városainak névjegyzéke. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., [1944], Hornyánszky Viktor Rt., XII+680+114 p. Átkötött modern aranyozott egészműbőr-kötésben, kopott, javított gerinccel.
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. köt. Ludwig Rohbock illusztrációival. Bp., 1987, Európa. Reprint kiadás, kísérőfüzettel. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban (a kísérőfüzet kissé sérült), kiadói papírtokban.
Horváth Lajos - Kovacsics József: Magyarország történeti statisztikai helységnévtára 15. Pest megye. Bp., 2000., KSH Népszámlálási Főosztály. Kiadói papírkötés.