Books: Travelling, Local History

Number of items: 161

Takács Ervin: Pilisvörösvár, Pilisszentiván és Solymár barnaszén telepeinek földtani viszonyai (1936). Bölcsészdoktori értekezés. 2 térképmelléklettel, 1 helyszínrajzzal, 3 színnyomásos, 1 fényképezett szelvényrajzzal és 8 képpel. Budapest, 1936. Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Földtani Intézete - Budavidéki Kőszénbánya Rt. pilisvörösvári telepének műszaki osztálya - Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. 31 + [1] p. + hibajegyzék + 2 t. (fotóanyag) + 3 melléklet (egész oldalas helyszínrajzok, ebből kettő kétszínnyomású) + 3 térkép (kihajtható, ebből 2 kétszínnyomású, egy színes). A földtudományi értekezés a ,,Földtani szemle" folyóirat mellékleteként is megjelent. A címoldalon és az első borítón régi tulajdonosi bejegyzés. Néhány levél a lapszélen kissé gyűrött. Poss.: Soós László. [Soós László (1920-1995) geológus, geográfus, geokémikus, vegyészmérnök.] Fűzve, sérült, foltos kiadói borítóban.
19036.

Takács Ervin: Pilisvörösvár, Pilisszentiván és Solymár barnaszén telepeinek földtani viszonyai (1936). Bölcsészdoktori értekezés. 2 térképmelléklettel, 1 helyszínrajzzal, 3 színnyomásos, 1 fényképezett szelvényrajzzal és 8 képpel. Budapest, 1936. Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Földtani Intézete - Budavidéki Kőszénbánya Rt. pilisvörösvári telepének műszaki osztálya - Bethlen Gábor Irodalmi é...

4 000 HUF
10,36
11,43

19037.

3 200 HUF
8,29
9,14

Bedy Vince: A felsőörsi prépostság története. Eredeti okiratok alapján. 15 képpel. Veszprém, 1934. Egyházmegyei könyvnyomda. 128 + [6] p. + 7 t. (6 kétoldalas). Egyetlen kiadás. A II. Béla uralkodása alatt, a XII. században alapított balaton-felvidéki, felsőörsi prépostság története, társadalomtörténeti keretbe ágyazva. A táblákon fotóanyag, illetve alaprajzok. (A veszprémi egyházmegye múltjából. 3. kötet.) Fűzve, sérült, halványan foltos kiadói borítóban. Nagyrészt felvágatlan példány.
19038.

Bedy Vince: A felsőörsi prépostság története. Eredeti okiratok alapján. 15 képpel. Veszprém, 1934. Egyházmegyei könyvnyomda. 128 + [6] p. + 7 t. (6 kétoldalas). Egyetlen kiadás. A II. Béla uralkodása alatt, a XII. században alapított balaton-felvidéki, felsőörsi prépostság története, társadalomtörténeti keretbe ágyazva. A táblákon fotóanyag, illetve alaprajzok. (A veszprémi egyházmegye múltjából. ...

4 000 HUF
10,36
11,43

Bedy Vince.A győri székeskáptalan törénete. Győr, 1939. Győregyházmegyei Alap Nyomdája. 564p. Győregyházmegye mulotjából III. szám.Bedy Vince győri nagyprépost helytörténeti munkája Kiadói papírkötésben borító kissé elvált a ragasztásnál.
19039.

3 200 HUF
8,29
9,14

Kovács Endre: Millesimus. Fotóalbum Alsóörsről a Millennium évében. DEDIKÁLT! Alsóörs, 2000, Alsóörsi Önkormányzat. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, karcos kiadói papír védőborítóban.
19040.

1 800 HUF
4,66
5,14

Paloznak népművészete 1993-2013. Szerk.: Szuper Miklósné Bohus Judit. Paloznak, 2013., Paloznak Önkormányzata - Paloznaki Civil Egyesület. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19041.

2 400 HUF
6,22
6,86

Mario Kos - Lanfranco Angeli: Visiting Sicily. Palermo,(1999),Arnone. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19042.

3 800 HUF
9,84
10,86

Ujváry Zoltán (szerk.): Bakonszeg története és néprajza. A polgármester Ott Jenő által Kocsis Elemér (1926-2009) református püspök, teológus részére DEDIKÁLT! Bakonszeg, 1990, k.n.. Kiadói aranyozott keménykötésben, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, foltos és hullámos lapokkal, kissé deformált könyvtesttel.
19043.

3 000 HUF
7,77
8,57

Felvinczi Takács Zoltán: Buddha útján a Távol-Keleten I-II. Bp., 1938, Révai. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban, I. kötet kötés kissé laza, néhány kevés lap kissé foltos.
19044.

2 800 HUF
7,25
8,00

Baktay Ervin: Királyfiak földjén (Rádzsputána és Gudzsarát). 60 képpel és 1 térképpel. [Budapest, 1939]. Franklin-Társulat (ny.) 208 + [2] p. + 18 t. (kétoldalas) + 1 térkép. Egyetlen kiadás. Baktay Ervin indológus klasszikus útleírása történelmi, kultúrtörténeti és életmódbeli részletek sokaságával szolgál, a szerző ötödik (és egyben utolsó) műve a sorozatban. Számos táblán és oldalon enyhe foltosság, az előzékeken és az első levélen javítás, illetve felülragasztás, a címoldallal szemközt régi ajándékozási bejegyzés, a hátsó előzéken egykori katalóguscímke nyomai. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Díszesen aranyozott, kopott, foltos kiadói félvászon kötésben.
19045.

Baktay Ervin: Királyfiak földjén (Rádzsputána és Gudzsarát). 60 képpel és 1 térképpel. [Budapest, 1939]. Franklin-Társulat (ny.) 208 + [2] p. + 18 t. (kétoldalas) + 1 térkép. Egyetlen kiadás. Baktay Ervin indológus klasszikus útleírása történelmi, kultúrtörténeti és életmódbeli részletek sokaságával szolgál, a szerző ötödik (és egyben utolsó) műve a sorozatban. Számos táblán és oldalon enyhe folto...

4 000 HUF
10,36
11,43

Leden, K (Christian): Kjuvatin jégmezői. Fordította Mihalik László. 50 képpel, 16 táblán. Budapest, [1929]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai Rt. (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 244 p. + 16 t. (ebből 15 kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. A munka Christian Leden zeneszerző és etnográfus 1913-1916 között folytatott kelet-kanadai útjáról számol be. Az út során Leden a Hudson-öböl nyugati partján élő eszkimók kultúrájáról ad érzékletes leírást, oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval. A törzsszöveg első oldalán, illetve hat táblán régi tulajdonosi bejegyzés, a sorozatcímoldal verzóján felülragasztott egykori tulajdonosi bélyegzés, néhány oldalon enyhe foltosság, (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett, foltos kiadói egészvászon kötésben.
19046.

Leden, K (Christian): Kjuvatin jégmezői. Fordította Mihalik László. 50 képpel, 16 táblán. Budapest, [1929]. Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai Rt. (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 244 p. + 16 t. (ebből 15 kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. A munka Christian Leden zeneszerző és etnográfus 1913-1916 között folytatott kelet-kanadai útjáról számol be. Az út során Leden a Hud...

4 000 HUF
10,36
11,43

19047.

1 200 HUF
3,11
3,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF