Vajda Pál R[ezső]: A Lánchíd története. Bp., 1947, Szikra, 1 t. + 67+(1) p. + 5 t. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült, javított kiadói papír védőborítóban.
Dánielisz Endre - Szathmáry Katalin: Nagyszalonta egészségügyének századai. (DEDIKÁLT). Gyula, 2003, Békés Megyei Levéltár - Békés Megyei Pándy Kálmán Kórház. Kiadói papírkötés. A könyv egyik szerzője, Dánielisz Endre (1925-2023) irodalomtörténész, pedagógiai író által DEDIKÁLT példány.
Pécsi Márton - Sárfalvi Béla: Magyarország földrajza. Bp., 1960, Akadémiai Kiadó. Számos képpel illusztrálva, 3 kihajtható melléklettel. Átkötött egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Kodolányi János: Baranyai utazás. Baranyai utazás 1941. Második Baranyai utazás 1961. Pécs, 1979., Baranya m. Tanácsa V. B. Művelődésügyi Osztálya. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.