30 000 HUF
Alexander Album. Alexander Bernát születésének hetvenötödik évfordulójára. Szerk. és kiadták Balassa József, Dénes Lajos, GerÅ‘ Ödön, Kóbor Tamás, Szemere Samu. Kóbor Tamás bevezetÅ‘jével. A tipográfiai megoldás Kozma Lajos munkája. Bp., 1925, Athenaeum, 15 p. + 15 (ofszet műlapok) t. Megjelent mintegy 200 példányban! A műlapok: Czigány DezsÅ‘, Csók István, Fényes Adolf, Glatz Oszkár, Iványi-Grünwald Béla, Kernstok Károly, Kosztolányi Gyula, Magyar-Mannheimer Gusztáv, Márffy Ödön, Perlmutter Izsák, Perlrott Csaba Vilmos, Rippl-Rónai József, Rudnay Gyula, SzÅ‘nyi István, Vaszary János. Aranyozott félvászon-kötésben, kopott, foltos borÃtóval, a táblákról a szalag hiányzik, 38x29 cm, mappa: 39x29,5 cm.