Forrai Miklós: A karvezető. Csiky Gyula rajzaival. Bp., 1941, Magyar Kórus, 127+(1) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, belül túlnyomórészt jó állapotban.
Bartók Béla: Kékszakállú herceg vára. c opera szövegkönyve Bluebeard's Castle Opera in one act. Libretto Text by Bela Balazs, Mucis by Bela Bartok. Boosey and Hawkes, 1952. 16p.
Szabolcsi Bence: A melódia története. Vázlatok a zenei stílus múltjából. (Vikár László és Forrai Katalin zenetudósok példánya.) (Budapest, 1950) Cserépfalvi (Officina ny.) 157 + [3] p. + 14 t. Első kiadás. Harántfolio. Oldalszámozáson belül számos szövegközi kottával és két térképpel. Az első előzéken régi kereskedelmi bélyegzés, a hátsó előzéken Forrai Katalin és Vikár László tulajdonosi bejeg...
Demény János: Bartók élete és művei. (Dedikált.) Budapest, [1948]. Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet (ny.) 119 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Gáspár Zoltánnak barátsággal Demény János. 1948. X. 16". (Új könyvtár, 33. kötet.) Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
Ode Societati Musicae Ecclesiae Collegiatae, et Parochialis Posoniensis ad Sanctum Martinum, ab eam suspiciente membro pie dicata Anni die, quo InCepIt sanCto DIVos CaeCILIa CantVs fVnDere, sIC CoetV thVra LItante pIo. [Pozsony] Pozsony, 1833. Typis Haerednm Belnay. [4] p. Zenetörténeti nagyságokat versbe szedő költemény. A névtelen költő Mozartot, Haydnt, Beethovent katalogizálja antik strófákban...
Asakawa, Haruo: 12 Solmizations. Forest of Creation F. C.-1. [Dedikált.] Tokyo, 1972. Zen-On Music Publishers Co., Ltd. (Zenongakufu Shuppansha). 30 + [2] p. Dedikált: ,,Forrai Katalinnak és Vikár Lászlónak!! Szeretettel: Aszakawa Haruo. 1973 2/2." (Piano music by Japanese composers.) Prov.: Forrai Katalin és férje, Vikár László. [Forrai Katalin (1926-2004) zenetanár, karnagy, nemzetközi hírű...
1910 Szendy Árpád (1863-1922) zongoraművész és - tanár, zeneszerző által saját kezűleg írt képeslapja, Détschy Károly gépészmérnök részére, sarkán törésnyomokkal.
Du Yaxiong: A magyar és kínai népzene összehasonlító kutatása. / Comparative Research of Chinese Folk Songs and Hungarian Folk Songs. Ford.: Dr. Oláh Béla és Oláh Imre. Buenos Aires, 1985, Ősi Gyökér. Emigráns kiadás. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
William P. Gottlieb: The Golden Age of Jazz. Text and Photographs by - - . New York, 1979, Simon and Schuster. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Gregg Geller (prod.): Cash the Legend. 2005. Johnny Cash életét bemutató kiadvány, mellékletekkel, 6 db CD melléklettel, limitált: 13498 / 20000. Félvászon kötés, jó állapotban.