Printed Materials

Number of items: 407

17810.

1 000 HUF
2,63
2,86
10
1746 Das Mit ausgebreiteten Händen vor dem Geschichten Friedens-Altare auf seinen Knien liegende Zeitz. Papírkötés, kopottas állapotban.
17811.

1 000 HUF
2,63
2,86
1772 Az ősi javak elherdálásának megakadályozására tett javaslatok a jogügyi bizottságtól 2 p.
17812.

1 000 HUF
2,63
2,86
1799.VIII.9 A Magyar Kurír 12. száma, foltos
17813.

3 000 HUF
7,89
8,57
Christian Martin Frähn: Numophylacium orientale Pototianum. Rigae. 1813. Harmannio. 80p. Korabeli, kissé megviselt papírkötésben
17814.

8 000 HUF
21,05
22,86
1819 Hirdetések a Hazai s Külföldi Tudósítások. (5.), Pesten, Szombaton, Boldog Asszony Hava 16-dik napján, lap széle kissé foltos
17815.

1819 Hirdetések a' Hazai 's Külföldi Tudósítások. (5.), Pesten, Szombaton, Boldog Asszony Hava 16-dik napján, lap széle kissé foltos

2 400 HUF
6,32
6,86
17816.

5 000 HUF
13,16
14,29
1827-1857 Vegyes nyomtatvány tétel, össz. 5 db:   1857 Nemzeti Képes Naptár 1857-dik közönséges évre. Szerkeszti, jeles írók hozzájárulásával Tóth Lőrincz. Az Astronomiai naptárt Brassai Sámuel, a lehető legteljesebb s kimerítőbb tiszti névtárt s utmutatót Galgóczy Károly szolgáltatja. Második évfolyam. Pesten, 1857., Landerer és Heckenast, 16 p.+7 (Napló/jegyzetlapok) sztl. lev. + 328 p.  Benne érdekes korabeli írásokkal, közte Jókai Mór A gyémántkirály (17-22 p.), Arany János (Ágnes asszony, Szőke Panni, Enyhülés 22-23 p.) Hazai rajzok. Magyarországi nevezetesb fürdők leírása II. Balatonfüred (33-39 p.), III. Parádi fürdő (39-43 p.) Magyarország nevezetes egyházai. Az esztergami bazilika (44-48 p.), Fóthi templom (48-50 p.), Az egri bazilika (50-52 p.) Magyarországi várak, paloták, kastélyok. A fóti kastély (52-54 p., Károlyi István gróf egészoldalas arcképe), Sárospataki vár (55-56 p.), Szabadkai színház (56 p.), Az ó-budai hajógyár (57-58 p.), Pesti nemzeti muzeum (59-61 p.), Az erdélyi nemzeti muzeum (62-63 p.), Török mecset Pécsett (63-64 p.) Történeti képek. A női öltözék-darabok története. Különös tekintettel a nemzeti viseletre (65-86 p.), Visszapillantások Európa politikai közel múltjába (86-96 p.) Magyar Plutarch. Vörösmarty Mihály (97-101 p.), Kisfaludy Károly (101-104 p.), Kölcsey Ferencz (105-111 p.), Berzsenyi Dániel (111-114 p.), Gróf Esterházy Miklós (114-119 p.) Haza Necrológ (119 p.), benne Vörösmarty Mihály költő, Pázmándy Dénes a magyar nemzetgyűlés volt elnöke, Gróf Esterházy Pál diplomata, berlini követ, Ferenczy István szobrász halálhíreivel. Házi s gazdasági tanácsadó (161- 184 p., benne spárgatermesztés, rózsaolaj készítése és más dolgok.) Mezőgazdasági ismeretek (185-192 p.) Posta-vonalak Magyarországon, a temesi bánátban és szerb-vajdaságban (193-196 p.) Vasuti menetrend s ártáblázat (309-311 p.), Gőzhajó menettár (312-313 p.) ? stb. Benne nagyon gazdag egészoldalas, és szövegközti fametszetű képanyaggal, rajta nevezetes helyek (Balatonfüred, Parádfürdő, Nemzeti Múzeum...stb), ismert személyek (Vörösmarty Mihály, Kisfaludy Károly, Berzsenyi Dániel, Károlyi István, Mikó Imre, II. Sándor cár, III. Napoleon és mások.)   Átkötött félvászon-kötés, az eredeti illusztrált elülső borítót az első kötéstáblára kasírozták, kopott borítóval, kissé foltos, és néhány foltos lappal, a lapok szélein kisebb nagyobb szakadásokkal, egy lap sérült, hosszanti irányban ketté szakadt és a másik fele kijár (22/23 p.), egy lap az alsó harmadában kettészakadt (83/84 p.), egy lap sérült, kiszakadt, kissé hiányos (99/100 p.), három lap sérült, szakadt (93/94., 97/98., 103/104 p.), 317-328 lyukas, sérült lapokkal, néhány bejegyzéssel.  + Tisza Lajos alispán meghívója táncmulatságra + 1827 Lajcsák (Laicsák) Ferenc (1772-1843) nagyváradi püspök installációjára szóló meghívás + 1883 kézzel írt verses sorok
17817.

2 000 HUF
5,26
5,71
14
1828 XXI Circumstantiae, quae ad oculum probant, --- quod Sequestri Administrator non Honorario sibi Contractualiter emenso: sed poene in specie Titt. 125: 1-ae et alibi sacita dignus sit. --- Erdődi gróf Pálffy Ferenc latin nyelvű hirdetménye. Pestini, 1828, Typis J. M. Trattner de Petróza, 4 p. A lap széle kissé sérült, kissé foltos, középen hajtott.
17818.

2 800 HUF
7,37
8,00
1834 Honművész 40. száma, 1834. május. 18., Pest, Trattner-Károlyi-ny.. Kis lapszéli sérüléssel, foltos.
17819.

2 000 HUF
5,26
5,71
1841 A Társalkodó c. lap 4 db száma.
17820.

2 400 HUF
6,32
6,86
1841 Egyházi Tudósítások, Második félév 9-dik szám, 1841. aug. 29. Szerk. és kiadja: Szaniszló Ferenc. Pest, Trattner-Károlyi-ny., (4) p.
17821.

1 600 HUF
4,21
4,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF