Ships Balaton

Number of items: 31

17320.

2 400 HUF
6,32
6,86
5 db hajósokat ábrázoló vegyes fotó (MAHART, Dunai Flottilla, stb.), 14x8,5 cm és 8,5x5,5 cm között
17321.

2 000 HUF
5,26
5,71
Lukács Károly: A Balaton. Budapest, 1931. Magyar Szemle Társaság (Tipográfiai Műintézet). 79 + [1] p. Első kiadás. A Balaton iránt 1890 után meginduló tudományos és turisztikai érdeklődés a honi üdülőhelyek jelentős részének elveszésével a két világháború között új erőre kapott. A tartalomból: A Balaton természeti viszonyai. Vize, jege, éghajlata és gyógytényezői. Növényzete és állatvilága. * A Balaton a történelem világánál. Balatonparti várak. A Balatonpart műemlékei. A Balatonmellék néprajza. * A mai Balaton gazdasági rajza. Az idegenforgalom fejlődése. Közlekedés a Balatonon. Halászat és halipar. * Függelék: A Balaton az irodalomban és művészetben. A Balatonpart községei és fürdőhelyei. (A Magyar Szemle kincsestára.) BOEH VI: 6795. Enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben.
17322.

3 000 HUF
7,89
8,57
Eötvös Károly: Utazás a Balaton körül. I-II köt. Eötvös Károly Munkái I-II. Bp., 1909, Révai, 2 sztl. lev.+ 301+(3) p.; 2 sztl. lev.+ 299+(1) p. Kiadói aranyozott, szecessziós egészvászon-kötés, festett lapélekkel, jó állapotban.
17323.

6 000 HUF
15,79
17,14
9
Balaton a magyar tenger m. kir. Állami Térképészet térképe 55x31 cm Hajtásnyommal, stb
17324.

3 800 HUF
10,00
10,86
cca 1880 Velencei kikötő osztrák-magyar hajókkal. Régi fotó modern nagyítása 23x17 cm
17325.

2 400 HUF
6,32
6,86
cca 1960 ,,Ifjúgárda nevű hajó a Balatonon, 1 db modern nagyítás, jelzés nélkül, 15x21 cm
17326.

cca 1960 ,,Ifjúgárda" nevű hajó a Balatonon, 1 db modern nagyítás, jelzés nélkül, 15x21 cm

1 600 HUF
4,21
4,57
cca 1930-1940 Tihanyi öbölről készült légi felvételek, 3 db fotó, 11×15 cm
17327.

5 000 HUF
13,16
14,29
cca 1860 Balatonfüred, Szent Benedek (rendi kolostor) színezett fametszet 15x12 cm
17328.

12 000 HUF
31,58
34,29
1952 3 db Meszhart okmány: Félárú menetjegy váltására jogosító igazolvány, hajtásnyomnmal + Menetigazolvány Visegrád-Budapest + Budapest Nagymaros MFT okmány, hátoldalán európai poggyászbiztosító bélyeggel
17329.

1 000 HUF
2,63
2,86
cca 1920 Fürdő-ház a háttérben vitorlásokkal, fotó, feltehetőleg a Balaton (Balatonfüred, Fürdő-ház?), 17x23 cm
17330.

2 000 HUF
5,26
5,71
Visegrády Gabriella: Parti szél. Bp., 1943, Dr. Vajna és Bokor (Nagyvárad, Betnár Béla ,,Grafika-ny.),127 p. Szövegközti és egészoldalas rajzokkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval.
17331.

4 000 HUF
10,53
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF