A művészetek története a legrégebbi időktől a XIX. század végéig. I-III. kötet. Szerk.: Beöthy Zsolt. I. kötet: Ókor. II. kötet: Középkor. III. kötet: Új-kor. Bp.,1906-1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XI+556 p.+ XXIX t.; VIII+614 p.+L+1 t. (Kronólogiai tábla.); 6+450 p.+I-XXXIII+XVIIIa. t. Első kiadás. Színes és fekete-fehér szövegközti rajzokkal, fotókkal, kihajtható melléklettel illusztrált kötetek. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, kissé kopott borítókkal, a II. kötet borítója foltos.
Huszka József: Magyar ornamentika. Írta és rajzolta: - -. Bp., 1898, "Pátria", 2+16+2 p.+ L (képtáblák: fekete-fehér táblák: 1-38, színes táblák: 39-50 t.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal.
Dr. Szabó Ákos-Kállai Tibor: Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve. Kállainé Virágh Irén. Nyíregyháza, 1997, Malmidesz-ny. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Karl Pallauf: Josef Floch. Leben und Werk. 1894-1977. [Oeuvre-Katalog.] Wien, 2000, Österreichischer Kunst- und Kulturverlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban./
In German language. With lot of pictures. Linen-binding, in paper cover.
Christine Guth: Japanese Art of the Edo Period. London, 1996, Calmann, kiadói papírkötés, angol nyelven, jó állapotban. Gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány, mely bevezet a japán Edo-kor műtárgyainak világába.
Robert E. Fisher: Art of Tibet (Tibeti művészet). London, 1997, Thames and Hudson, kiadói papírkötés, jó állapotban, angol nyelven. Gazdag színes képanyaggal illusztrált kiadvány, mely betekintést ad a tibeti régiségek világába.