Klasszikus Képtár. Renaissance - mesterek. A festőművészek legkiválóbb alkotásainak gyűjteménye színes műlapokon. - - 60 színes műlap. A képeket kísérő, magyarázó szöveget írták: Divald Kornél, Elek Artúr, Éber László, Farkas Zoltán, Lyka Károly. A renaissance-kor művészetét ismertető bevezető tanulmányt Elek Artúr írta. Bp., 1928, Győző Andor, (Hungária-ny.), 8 sztl. lev.+60 (színes képtáblák, a lapok előtt magyarázó oldalakkal) t. Teljes! Kiadói aranyozott egészvászon mappa, kopott, foltos mappával, a gerincen kis sérüléssel, 43x33x4 cm
Paris Berlin 1900-1933. Rapports et contrastes France-Allemagne 1900-1933. Art, architecture, graphisme, littérature, objets industriels, cinéma, théátre, musique. Centre Pomidou kiállítási katalógus. Paris, 1979, Centre Georges Pompidou. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben, kopott gerinccel.
Paris - Moscou 1900 - 1930. Centre Pomidou kiállítási katalógus. Paris, 1979, Centre Georges Pompidou. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. 2e edition revue et corrigée. Kiadói kartonált papírkötés.
Max Bauer: Die Dirne und ihr Anhang. Ein Beitrag zur Geschichte des Geschlechtslebens in der deutschen Vergangenheit. Dresden, én., Paul Aretz. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött félbőr-kötésben, kopott, kissé foltos borítóval.
Vanyó László: Az ókeresztény művészet szimbólumai. Bp., 1988, Szent István Társulat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Schrammel Imre: Schrammel. A művész, Schrammel Imre (1933- ) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas iparművész, keramikus, a Magyar Iparművészeti Főiskola egykori rektora által DEDIKÁLT példány. Pécs, 1993, Parti Galéria. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Schrammel Imre (1933-) katalógus. (A Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar iparművész, keramikus, a Magyar Iparművészeti Főiskola egykori rektora, az MMA rendes tagja.) Bp, 2002, kn. Színes fotókkal, Schrammel Imre a Herendi Porcellángyár részére tervezett szobraival gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötésben, apró kopásnyomokkal.