20 000 HUF
51,81 EUR, 57,14 USD
The book of Beauty. (Era King Edward VII.) A collection of beautiful portraits with literary, artistic, and musical contributions by men and women of the day. Edited and arranged by Mrs. F. Harcourt Williamson. New York - London, 1904, Dodd Mead - Hutchinson. (London-Aylesbury, Hazel, Watson and Viney-ny.), XI+214 p. + 12 (színes heliogravűr táblák, az elülső tábla belsejében lévő tokban, egy tábla sarkán kis hiánnyal, 31x24 cm és 27x21 cm közötti méretben, a hátoldalakon a keret mentén folttal) t. Angol nyelven. Nagyon gazdag fekete-fehér heliogravűr egészoldalas, és szövegközti képanyaggal, valamint 12 színes heliogravűr táblával illusztrált, rajta a kor ünnepelt dámáival és hölgyeivel. Egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított kötéssel, 41x34 cm. "This copy is No. 43 of the special Edition de Luxe, which contains twelve duplicate hand-coloured plates, and is limited copies for sale in America." Számozott (43./50), a kiadó által aláírt, dátumozott (22nd. December 1904.) példány.