20044.
465. Closed Online auction
Books: Gastronomy and Gardening
8 000 HUF
14
Csanády Gusztáv - Plósz Pál: A borászat kézikönyve, tekintettel hazánk bortermelésére. 47 rajzzal. Budapest, 1885. Királyi Magyar Természettudományi Társulat (Franklin-Társulat ny.) X + [2] + 653 + [3] p. Első kiadás. Csanády Gusztáv (1837-1914) vegyésztudor, mezőgazdász, borász, a keszthelyi királyi magyar gazdasági intézet tanára és az intézet pincészetének vezetője és a vegykísérleti állomás vezetője. A Plósz Pál (1844-1902) kórvegyésszel, biokémikussal együtt írt szakmunkája általános bevezető a borászat technológiájába. Oldalszámozáson belül szövegközti illusztrációs anyaggal. A címoldalon és az utolsó nyomtatott levél előtt régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon régi gyűjteményi bélyegzések és katalógusszám, az első előzéken kölcsönzői könyvfül. Könyvtári duplum. Horváth 258. BOEH IV: 2899. Aranyozott, enyhén sérült gerincű, enyhén kopott kiadói félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, a gerincen katalóguscímkével. Jó példány.