20042.
465. Closed Online auction
Books: Gastronomy and Gardening
8 000 HUF
Marencich Ottó: Szótár a vendéglősipar részére, különös tekintettel az étlap helyesírására. Összeállította Marencich Ottó. I. rész: Magyar-francia-német-angol-olasz. II. rész: francia-magyar-német-angol. III. rész: cocktail index. Budapest, 1936. Kertész József ny., Karcag. 102 p. Egyetlen kiadás. Marencich Ottó (1875-1964) szállodaigazgató, szakíró. Svájci tanulmányok után Nyugat-Európa és a Mediterráneum számos szállodájában dolgozott, ázsiai, amerikai szakmai körutakat is tett. Itthon a Hungaria Szálló, a Duna-Palota szálloda vezérigazgatója volt, kormányfőtanácsos, valamint a szakma lapjának kiadója. Munkájának első kiadása 1923-ban jelent meg, az új kiadásban - egy nyelvvel bővítve - immár öt nyelven igazítja el olvasóját a vendéglátóipar szakszókincsében. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, az előzékeken számos régi gyűjteményi bélyegzés. A címoldalon és a belív néhány oldalán apró, halvány foltosság. Horváth 1072. Poss.: Vendéglátóipari Munkások Szabad Szakszervezete, Balatonfüred. Aranyozott, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben. Jó példány.