Iglói Pál 3 műve (2 könyv DEDIKÁLT): Perőcsényi vadászatok és egyebek.; Perőcsényi vadásztörténetek meg ilyenek.; Perőcsényben puskával és fakanállal. Perőcsény/Bp., 2005-2008, magánkiadás / PolgART. Kiadói papírkötés. Két kötetben a szerző dedikációjával.
Huszár László:,,Kwaheri'', ,,Viszontlátásra" Afrikai vadásznaplójából írta báró Huszár László. Bp., (1929). Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 299 + [1] p. + 8 t. (színes) + térkép (színes, kihajtható térképen Tanganyika térképe). Egyetlen kiadás.
Vadászati beszámoló a szerző 1926-1927. évi tanganyikai (volt német-kelet-afrikai) útjáról, a vadászati részleteken kívül a helyi életmód számos, az európai vadász szemszögéből szemlélt részletével. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóanyaggal, a táblákon Vezényi Elemér színes rajzaival. Példányunk első előzékén és első nyomtatott levelének margóján kisebb hiány, a belív egy levelén apró hiány, a színes térképmelléklet sérült, szakadt. Vuray 356. Tordai 607.
Színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói vászonkötésben.
Igali-Mészáros József: Magyar vizeken. Bp., [1942], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 151+(5) p. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, minimálisan sérült borítóval.
Visnya, Osztap:
Jó vadászatot! (Fordította Grigássy Éva.)
Budapest-Uzsgorod, 1964. Európa Könyvkiadó - Kárpátontúli Területi Kiadó (ny.) 285 + [3] p.
Oldalszámozáson belül Rogán Miklós humoros szövegközti rajzaival gazdagon díszítve. A novelláskötet első kiadása 1962-ben jelent meg.
Vuray 207. o.
Illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Jan Kozák: A tajgán vadásztam. Ford.: Hubik István. Bp., 1977, Gondolat. Első magyar kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
4 db horgászkönyv: Pénzes Bethlen-Tölg István: Horgászoknak halainkról.; A halak ösztönei és szokásai.; Hunyadi Attila: A süllőhorgászat módszerei.; Szász Imre (szerk.): Fürdik a hal. Horgásztörténetek. Vegyes állapotban.