Books: Social sciences

Number of items: 48

20262.

28 000 HUF
73,68
80,00
Magyar és német kézi szótár, tekintettel a két nyelv szólásaira. Szerkesztette Kelemen Béla. I. Német-magyar rész. II. Magyar-német rész. [Teljes mű, két kötetben.] (Handwörterbuch der ungarischen und deutschen Sprache mit besonderer Rücksicht auf die Phraseologie Theil I-II.)  Budapest, (1901-1904). Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. VIII + 512 p. [8] + 528 p.  Három hasábra tördelt szövegoldalakkal, a német nyelvű részek fraktúr betűkkel nyomva. A címoldalakon régi tulajdonosi bejegyzés. A kötetben elhelyezve a Peter Frana által írt ,,Kleine Deutsche Sprachlehre című, 16 oldal terjedelmű nyelvtani összefoglaló füzet (Kolozsvár, 1925), címoldalán tulajdonosi bejegyzéssel.  Egységes, aranyozott gerincű, álbordázott korabeli félbőr kötésben. Szép példány.
20263.

Magyar és német kézi szótár, tekintettel a két nyelv szólásaira. Szerkesztette Kelemen Béla. I. Német-magyar rész. II. Magyar-német rész. [Teljes mű, két kötetben.] (Handwörterbuch der ungarischen und deutschen Sprache mit besonderer Rücksicht auf die Phraseologie Theil I-II.) Budapest, (1901-1904). Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. VIII + 512 p. [8] + 528 p. Három hasábra tördelt szövegoldalakkal, a német nyelvű részek fraktúr betűkkel nyomva. A címoldalakon régi tulajdonosi bejegyzés. A kötetben elhelyezve a Peter Frana által írt ,,Kleine Deutsche Sprachlehre" című, 16 oldal terjedelmű nyelvtani összefoglaló füzet (Kolozsvár, 1925), címoldalán tulajdonosi bejegyzéssel. Egységes, aranyozott gerincű, álbordázott korabeli félbőr kötésben. Szép példány.

6 000 HUF
15,79
17,14
20264.

4 800 HUF
12,63
13,71
Kelemen Béla: Német és magyar nagy kézi szótár I-II. köt. I. köt.: Német-magyar rész. II. köt.: Magyar-német rész. Szerk.: - -. Bp., 1929, Athenaeum. A félbőr gerincen jelzéssel. (Gara?) 3. kiadás. Kiadói dúsan aranyozott félbőr-kötés, a borítókon magánkönyvtári címkével, a borítón kis kopásnyomokkal.
20265.

4 000 HUF
10,53
11,43
Kis-Erős Ferenc: A magyar nyelv rendszeresen vizsgálva. A nyelvfilozófia, a finnugor összehasonlító, a magyar történeti nyelvtan és a magyar nyelvjárástan alapjairól. Kalocsa, 1915. Szerző (Hornyánszky ny.) XVI + 605 + [1] p. Egyetlen kiadás. A címlapon régi tulajdonosi névbejegyzés. Korabeli félvászon kötésben, jó példány.
20266.

4 000 HUF
10,53
11,43
Aristoteles:  Metafizika. Fordította, bevezetéssel és magyarázatokkal ellátta: Halasy-Nagy József.  Budapest, 1936. Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt. 411 + [1] p. Első teljes magyar kiadás.  A címoldalon és a belív számos oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Példányunk hátsó fedőborítója levált.  (Az Akadémia filozófiai könyvtára. 9. kötet.)  Horváth J. 14. o.  Fűzve, sérült kiadói borítóban.
20267.

4 000 HUF
10,53
11,43
Freud, Sigmund: Bevezetés a pszichoanalízisbe. (Huszonnyolc előadás.) Fordította Hermann Imre. Wien-Budapest, [1932]. Internationaler Psychoanalytischer Verlag - Somló Béla (Buchdruckerei Elbemühl A.-G., Wien). 467 + [1] p. Első magyar nyelvű kiadás. Részlet a szerző 1917 tavaszán írt bevezetőjéből: ,,[A kötet] azokak az előadásoknak a hű szövegét nyújtja, amelyeket az 1915/6 és 1916/7-i tanévek téli szemesztereiben mindkét nembeli, orvosokból és laikusokból álló hallgatóság előtt tartottam. [...] Nem őrizhettem meg az előadásmodorban a tudományos értekezések hűvös nyugalmát; hiszen, mint előadónak, arra kellett törekednem, hogy hallgatóim figyelme a közel kétórás előadások alatt ne lankadjon - a cél érdekében az előadásban Freud temérdek irodalmi utalást használ, illetve megjegyzi, hogy e bevezetésben nincsen semmi olyan anyag, aminek ne volna már önmagában is óriási szakirodalma. Kötetünk az egyedül jogosított magyar kiadás, sajtó alá rendezte Ferenczi Sándor és Storfer A. József, abban az évben még két újabb kiadásban is megjelent. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. (Sigmund Freud összegyűjtött művei. I. kötet.) Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, felül festett lapszélekkel. Jó példány, ritka kötésváltozat.
20268.

Freud, Sigmund: Bevezetés a pszichoanalízisbe. (Huszonnyolc előadás.) Fordította Hermann Imre. Wien-Budapest, [1932]. Internationaler Psychoanalytischer Verlag - Somló Béla (Buchdruckerei Elbemühl A.-G., Wien). 467 + [1] p. Első magyar nyelvű kiadás. Részlet a szerző 1917 tavaszán írt bevezetőjéből: ,,[A kötet] azokak az előadásoknak a hű szövegét nyújtja, amelyeket az 1915/6 és 1916/7-i tanévek téli szemesztereiben mindkét nembeli, orvosokból és laikusokból álló hallgatóság előtt tartottam. [...] Nem őrizhettem meg az előadásmodorban a tudományos értekezések hűvös nyugalmát; hiszen, mint előadónak, arra kellett törekednem, hogy hallgatóim figyelme a közel kétórás előadások alatt ne lankadjon" - a cél érdekében az előadásban Freud temérdek irodalmi utalást használ, illetve megjegyzi, hogy e bevezetésben nincsen semmi olyan anyag, aminek ne volna már önmagában is óriási szakirodalma. Kötetünk az egyedül jogosított magyar kiadás, sajtó alá rendezte Ferenczi Sándor és Storfer A. József, abban az évben még két újabb kiadásban is megjelent. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. (Sigmund Freud összegyűjtött művei. I. kötet.) Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, felül festett lapszélekkel. Jó példány, ritka kötésváltozat.

4 000 HUF
10,53
11,43
Freud, S[igmund]: A lélekelemzés legújabb eredményei. Fordította Lengyel József. Debrecen, 1943. (Pannonia Könyvnyomda Vállalat). 216 + [8] p. Első magyar kiadás. A mű eredeti nyelven először 1932-ben jelent meg, Bécsben. Az előszóban Freud kitér arra, hogy megszokása miatt tanulmányait előadás formájában tette közzé, annak ellenére, hogy a tanulmányok közönség előtti előadására tudatosan nem került már sor. A címoldalon, az előzékeken és a belív néhány oldalán régi tulajdonosi bélyegzések. Néhány oldalon aláhúzás. (Ampelos könyvek I.) Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblákon enyhe foltosság. Jó példány.
20269.

4 000 HUF
10,53
11,43
20271.

3 400 HUF
8,95
9,71
Monodráma. A pszichodráma és az egyéni terápia gyógyító találkozása. Szerk.: Barbara Erlacher-Fakras - Christian Jorda. Ford.: Sándor Anna, Tarr Krisztina. Pszi-Könyvek. Bp., 2011, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.
20272.

3 800 HUF
10,00
10,86
Kóbor Tamás: Szent Harpagon. [Publicisztikák.] Budapest, 1932. Globus ny. 126 + [2] p. Kötetünkben Kóbor Tamás pénzügyi publicisztikái szerepelnek, melyet Az Ujság hasábjain közölt előzőleg. Az író, újságíró itt fejti ki érdekes elméletét az inflációról, illetve saját munkapénz-elméletéről. Fűzve, kissé sérült kiadói borítóban. Jó példány.
20273.

3 000 HUF
7,89
8,57
Mutatványfüzet ,,A magyarság néprajza I-IV. kötet című néprajzi munka második kiadásához.  Budapest, (1938). Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. [16] p.  ,,A magyarság néprajza című munka első kiadása 1933-1937 között jelent meg, Czakó Elemér szerkesztésében. Tételünk az időközben elfogyott munka átdolgozott, Viski Károly által szerkesztett második kiadásának mutatványa, tartalmi ismertetője, oldalszámozáson belül számos szövegközti rajzzal és fényképpel. A második kiadás végül 1941-1944 között látott napvilágot. A leveleken apró gyűrődés.  Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, az első fedőborító sarkán apró hiánnyal. Jó példány.
20274.

Mutatványfüzet ,,A magyarság néprajza I-IV. kötet" című néprajzi munka második kiadásához. Budapest, (1938). Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. [16] p. ,,A magyarság néprajza" című munka első kiadása 1933-1937 között jelent meg, Czakó Elemér szerkesztésében. Tételünk az időközben elfogyott munka átdolgozott, Viski Károly által szerkesztett második kiadásának mutatványa, tartalmi ismertetője, oldalszámozáson belül számos szövegközti rajzzal és fényképpel. A második kiadás végül 1941-1944 között látott napvilágot. A leveleken apró gyűrődés. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, az első fedőborító sarkán apró hiánnyal. Jó példány.

3 000 HUF
7,89
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF