Mark Twain: Huckleberry Finn és Tom Sawyer kalandjai. Ford.: Koroknay István. Enyvvári Herbert rajzaival. Bp., [1936], Révai, 450 p. Első magyar kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé viseltes, sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapszélekkel.
Jacob Grimm - Wilhelm Grimm: Gyermek- és családi mesék. Ford. és az utószót írta Adamik Lajos és Martin László. Ludwig Richter illusztrációival. Bp.,[2005],Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Z. Tábori Piroska: Három csöppség utazása a Holdba. 1939, Dante. Színes képekkel és Biczó András rajzaival. Kiadói félvászon, gerinc sérült, kopottas állapotban.
Dolinay Gyula (szerk.):
Gyöngysorok a mindkét nembeli ifjuság számára. Szerkesztés és kiadja Dolinay Gyula.
(Budapest, 1882). Szerző (Pesti Könyvnyomda Rt.) 96 p. Első kiadás.
Dolinay Gyula (1850-1918) ifjúsági író, szerkesztő ifjúsági irodalmi és ismeretterjesztő antológiájában kortárs szerzők novelláit, verseit, egyfelvonásosait szerepelteti, adomákat és természettudományos és illemszabály-cikkeket közel, valamint arany tanácsokat ad a leányok számára. Oldalszámozáson belül 13 egész oldalas és három szövegközti képpel. Néhány oldalon apró szakadásnyom, példányunk fűzése megerősítve.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, az első kötéstáblán régi katalóguscímke maradványai.
Lajos Ferenc: Világvándor király. Haranghy Jenő illusztrációival. Bp., é.n., Szépmíves Műhely. Átkötött egészvászon kötésben, az eredeti foltos, kissé sérült papírborítót ráragasztották, helyenként kissé foltos lapokkal, egyik lapon javított szakadással.
Mesekincsek. Andersen válogatott meséi. Az ifjúság számára fordította Bíró Sándor. Hampel József rajzaival. Bp., én., Dante,(Bányai és Várkonyi-ny.), 96+95+1 p. Ötödik kiadás. Kiadói félvászon kötés, sérült, széteső állapotban, szétvált könyvtesttel, levált, sérült gerinccel, kopott borítóval.
Thirty Old-Time Nursery Songs, Arranged by Joseph Moorat & Pictured by Paul Woodroffe. London, é.n. (cca 1910), T. C. & E. C. Jack, 3 sztl. lev.+ 32 p.+ 2 sztl. lev. Szövegközti színes illusztrációkkal. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval. / With colour illustrations. In English language. Hardcover, with slight wear.