3 000 HUF
7,77 EUR, 8,57 USD
Dolinay Gyula (szerk.): Gyöngysorok a mindkét nembeli ifjuság számára. Szerkesztés és kiadja Dolinay Gyula. (Budapest, 1882). Szerző (Pesti Könyvnyomda Rt.) 96 p. Első kiadás. Dolinay Gyula (1850-1918) ifjúsági író, szerkesztő ifjúsági irodalmi és ismeretterjesztő antológiájában kortárs szerzők novelláit, verseit, egyfelvonásosait szerepelteti, adomákat és természettudományos és illemszabály-cikkeket közel, valamint arany tanácsokat ad a leányok számára. Oldalszámozáson belül 13 egész oldalas és három szövegközti képpel. Néhány oldalon apró szakadásnyom, példányunk fűzése megerősítve. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, az első kötéstáblán régi katalóguscímke maradványai.