Bernáth Gusztáv:
Derék Imre története. Mese tíz fejezetben.
Budapest, [1934]. Eggenberger-féle Könyvkereskedés (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). 93 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Oldalszámozáson belül Gallé Tibor 6 egész oldalas és 20 szövegközi expresszionista linómetszetével illusztrált.
Kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán Gallé Tibor linómetszetű grafikájával. Jó példány.
Rákosi Viktor:
Kexholmi Mária. Regényes történet.
Budapest, 1908. Lampel R. könyvkereskedése - Wodianer F. és Fiai (Frankin-Társulat ny.) 114 + [2] p. Első kiadás.
Oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrált regényes történet, mely az orosz hadsereg kexholmi ezredében felnövekedő talált gyermeklány sorsát követi nyomon, megtalálásától esküvőjéig. A bevezető fejezet fikciója szerint az elbeszélt történet egyben bemutatja a cári hadsereg emberséges hétköznapjait. Rákosi Viktor russzofil regénye kuriózumnak számít a korszakban, magyar szerzők orosz témájú elbeszélései gyakran ellenséges birodalomként jelenítik meg a cárságot. A címoldalon régi ajándékozási bejegyzés, az egykori tulajdonos néhány rajzot kézi színezéssel látott el, a kötet első íveinek lapjain felül apró foltosság, néhány levélen apró szakadásnyom.
Aranyozott, festett, illusztrált, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Méhes György: A tizenkét éves felnőtt. Ifjúsági regény. Bukarest, 1980, Ion Creanga. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Das neue Högfeldt-Buch. 36 farbige Tafeln und 22 Schwarzbilder. Mit einer Selbstbetrachtung des Künstlers und Versen von Gerhard Schmidt. Berlin, 1942, Paul Neff Verlag. Kiadói félvászon kötés, laza fűzéssel, foltos borítóval
F. Diósszilágyi Ibolya: Nyolcadikosok. Ifjúsági regény. (DEDIKÁLT). Bukarest, 1962, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel. A szerző, Diósszilágyi Ibolya (Frankl Istvánné) (1918-2006) által DEDIKÁLT példány.
Benedek Elek: Mesék és elbeszélések. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Második kiadás. Kiadói kissé kopott egészvászon kötésben, egy lapon szakadással.
A Tollaskígyó fiai. Dél- és közép-amerikai népek meséi. Szerk.: Boglár Lajos. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1984, Móra. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
Az arany kantár. Mongol mesék. Ford.: Kun Edit, Petrik József. Pozsony-Bp., 1985, Mladé letá - Móra. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.