2 db német nyelvű mesekönyv: Das tapfere Schneiderlein und andere Märchen von Ludwig Bechstein. Stuttgart, é.n., Herold Verlag. Kiadói aranyozott kartonált papírkötés. + Wilhelm Busch: Max und Moritz. Eine Bubengeschichte in sieben Streichen. München, é.n., Braun und Schneider. Színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés.
Icinke-picinke. Népmesék óvodásoknak. Válogatta és szerkesztette Kovács Ágnes. Reich Károly rajzaival. Bp.,1972. Móra. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötés.
Vegyes ifjúsági könyvtétel, 3 db:
Csukás István: Egy kiscsacsi története. Mirr-Murr kalandjai. Bp., 1975., Móra. A borító Urai Erika munkája. A bábokat Foky Ottó tervezte. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.;
Csukás István: Pinytőke cirkusz, világszám! Meseregény. Heinzelmann Emma rajzaival. Bp., 1978, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.;
Kormos István: Az égigérő fa. Würtz Ádám rajzaival. Bp.,1980,Móra. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Fekete Oszkár: Hüvelyk Matyi leghitelesebb története. Orosz Pál illusztrációival. Bp., 1948., (Posner-ny.,) 47 p.+6 t. Átkötött félvászon-kötés, a rajzokat kiszínezték, az utolsó lapon gyerekrajzzal, egy lap javított.
Niamessyné Manaszy Margit: Három gyerek meg egy csacsi. [H. é.n.] Singer és Wolfner. 88 l. Számos szövegközti rajzzal illusztrálva, melyeket Csernovics Erzsébet készített. Kiadói, színes, illusztrált félvászon kötésben. Laza kötés