19014.
465. Closed Online auction
Books: Travelling, Local History
6 000 HUF
11
Hortobágyi Ágost (összeáll.): Somogyi Helikon. A somogymegyei származású, vagy Somogyban több-kevesebb ideig lakó, vagy leagalábbis Somoggyal kapcsolatban működő költők, írók és művészek lexikona. Összeállította: Hortobágyi Ágost. Kaposvár, 1928. Szerző - Merkur-nyomda. 244 p. Egyetlen kiadás. Adattár és életrajzgyűjtemény a Somogy megyében született, Somogyban felnövekedett, Somogyban működő, somogyi társadalmi egyesületek vezetésébe beválasztott írástudókról, újságírókról, politikusokról, gazdasági és egyházi írókról. Somogyi kötődése miatt éppúgy olvashatni kötetünkben Marczali Henrik budapesti történészről, mint Rákosi Jenő sajtócézárról, a pályája jelentős részét Somogyban töltő Berzsenyi Dánielről és Csokonai Vitéz Mihályról, Noszlopy Antal földbirtokos, jogi szakíróról, Ugron Gábor politikusról és Szterényi József államtitkárról. A rövid pályaképek döntő többsége a századforduló környéki és utáni életpályamodelleket is körvonalazza. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült, javított gerincű kiadói borítóban.