19027.
465. Closed Online auction
Books: Travelling, Local History
4 000 HUF
10,36 EUR, 11,43 USD
Koós Ferenc: Tiszaalpár monográfiája. (Emlékeim szülÅ‘földemrÅ‘l.) Szigetszentmárton, 1992. Magánkiadás. 323 + [1] p. A Holt-Tisza partján fekvÅ‘, Bács-Kiskun megyei Tiszaalpár nagyközség történelmi és néprajzi monográfiája. A szerzÅ‘ maga is az alföldi településrÅ‘l származik, kuláknak számÃtó családja a Rákosi-korszakban üldöztetéseknek volt kitéve, a szerzÅ‘ maga 1950-ben hagyta el a települést. Olvasmányos stÃlusban megÃrt, forrásértékű munkája a XX. század paraszti életformájának és intézményeinek felbomlásáról számol be, családi viszonyai által meghatározott, markánsan konzervatÃv szemszögbÅ‘l. A monográfia elsÅ‘ kiadása 1990-ben jelent meg, példányunk a mű bÅ‘vÃtett kiadásából származik. Néhány oldalon kézi szövegjavÃtások. Aranyozott korabeli félvászon kötésben. Ritka.