Tétel

4 000 HUF

Description:

Molisch, Hans: A felkelő nap országában. Fordította Rapaics Rajmund. 195 szövegközti képpel. Budapest, 1930. Királyi Magyar Természettudományi Társulat (Buzárovits Gusztáv ny., Esztergom). XI + [1] + 464 p. Egyetlen magyar kiadás. Hans Molisch osztrák botanikus, nemzetközi hírű növénytani szakértő 1922-1925 között három évet töltött el Japánban, a Tohoku Egyetem tanáraként. Néprajzi megfigyelésekben gazdag beszámolója a két világháború közti japán egyetemi élet, a városi és vidéki japán életmód összefogalalása, egyben gazdag botanikai tanulmány. Eredeti nyelven a munka először 1927-ben jelent meg, ,,Im Lande der aufgehenden Sonne" címmel. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóannyaggal. (A Természettudományi Könyvkiadóvállalat XCVIII. kötete.) Aranyozott, festett, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk