19029.
465. Closed Online auction
Books: Travelling, Local History
4 000 HUF
Molisch, Hans: A felkelő nap országában. Fordította Rapaics Rajmund. 195 szövegközti képpel. Budapest, 1930. Királyi Magyar Természettudományi Társulat (Buzárovits Gusztáv ny., Esztergom). XI + [1] + 464 p. Egyetlen magyar kiadás. Hans Molisch osztrák botanikus, nemzetközi hírű növénytani szakértő 1922-1925 között három évet töltött el Japánban, a Tohoku Egyetem tanáraként. Néprajzi megfigyelésekben gazdag beszámolója a két világháború közti japán egyetemi élet, a városi és vidéki japán életmód összefogalalása, egyben gazdag botanikai tanulmány. Eredeti nyelven a munka először 1927-ben jelent meg, ,,Im Lande der aufgehenden Sonne" címmel. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóannyaggal. (A Természettudományi Könyvkiadóvállalat XCVIII. kötete.) Aranyozott, festett, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.