Sculptures, statuettes, plaques

Number of items: 102

12953.

180 000 HUF
477,45
514,29
12954.

120 000 HUF
318,30
342,86
Moren jelzéssel: Női akt. Francia, cca XX. sz. első fele, öntött bronz, jelzett, m: 20 cm
12955.

28 000 HUF
74,27
80,00
Pistyur Imre (Csobánka, 1953-): Szitakötő. Faragott és pácolt vulkáni kő, jelzés nélkül, hibátlan, 23x13x15 cm. Proveniencia: Az alkotó ajándékozta a beadó családjának.  1967-től Szalóky Sándor és Szegvári Károly festőművészek voltak a tanítómesterei. 1970-1976 között a szentendrei művelődési ház képzőművészeti körébe járt, ahol Pirk János és Markó Sándor tanította, majd 19786-78 között ifj. Koffán Károly tanítványa Dunaújvárosban. 2002-ben felvették a MAOE tagjai sorába, ugyanabban az évben a Magyar Szobrász Társaság tagja lett. 2003-tól a Szentendrei Grafikai Műhely tagja. 2011-ben Munkácsy Mihály-díjjal tüntették ki.
12956.

Pistyur Imre (Csobánka, 1953-): Szitakötő. Faragott és pácolt vulkáni kő, jelzés nélkül, hibátlan, 23x13x15 cm. Proveniencia: Az alkotó ajándékozta a beadó családjának. "1967-től Szalóky Sándor és Szegvári Károly festőművészek voltak a tanítómesterei. 1970-1976 között a szentendrei művelődési ház képzőművészeti körébe járt, ahol Pirk János és Markó Sándor tanította, majd 19786-78 között ifj. Koffán Károly tanítványa Dunaújvárosban. 2002-ben felvették a MAOE tagjai sorába, ugyanabban az évben a Magyar Szobrász Társaság tagja lett. 2003-tól a Szentendrei Grafikai Műhely tagja. 2011-ben Munkácsy Mihály-díjjal tüntették ki."

100 000 HUF
265,25
285,71
Katona Zsuzsa (1951-): Sziénai Szent Katalin. 2001, faragott fa. Jelzett, m: 39,5 cm  ///  Munkácsy-díjas szobrászművész. Fából vagy kőből faragott, ritkábban mintázott, bronzból öntött, általában homloknézetre komponált, idolszerű, időtlenséget sugárzó figurákat alkot, amelyeknek teste sokszor üreges, kéregszerű. Szobrainak felületén kozmikus utalásokat hordozó ráfestések, karcolások jelennek meg.
12957.

120 000 HUF
318,30
342,86
Katona Zsuzsa (1951-): Kínai. 2000, faragott fa. Jelzett, m: 44 cm  ///  Munkácsy-díjas szobrászművész. Fából vagy kőből faragott, ritkábban mintázott, bronzból öntött, általában homloknézetre komponált, idolszerű, időtlenséget sugárzó figurákat alkot, amelyeknek teste sokszor üreges, kéregszerű. Szobrainak felületén kozmikus utalásokat hordozó ráfestések, karcolások jelennek meg.
12958.

120 000 HUF
318,30
342,86
12959.

50 000 HUF
132,63
142,86
12960.

70 000 HUF
185,68
200,00
12961.

80 000 HUF
212,20
228,57
12962.

15 000 HUF
39,79
42,86
12963.

12 000 HUF
31,83
34,29
12964.

8 000 HUF
21,22
22,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF