Books: Architecture, Art

Number of items: 456

Bemérve a mérhetetlent. 100 éve a született Gyarmathy Tihamér. The Unmeasurable is Measured. Tihamér Gyarmathy was born 100 yeas ago. Szerk.: Várkonyi György. Pécs-Bp., 2015, Janus Pannonius Múzeum - Magyar Művészeti Akadémia. Magyar és Angol nyelven. Gazdag képanyaggal, közte Gyarmathy Tihamér műveivel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában, jó állapotban.
20169.

"Bemérve a mérhetetlent." 100 éve a született Gyarmathy Tihamér. "The Unmeasurable is Measured." Tihamér Gyarmathy was born 100 yeas ago. Szerk.: Várkonyi György. Pécs-Bp., 2015, Janus Pannonius Múzeum - Magyar Művészeti Akadémia. Magyar és Angol nyelven. Gazdag képanyaggal, közte Gyarmathy Tihamér műveivel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában, jó állapotban.

5 000 HUF
13,26
14,29
Willfried Baatz: Fotográfia. Bp., 2003. Kossuth., Kiadói kartonált papírkötésben 183p.
20170.

6 000 HUF
15,92
17,14
(Ilford kézikönyv.) Amatőr fényképezők tankönyve és lexikona kezdőknek és haladóknak. Szerkesztette: Fehér Rezső. Budapest, [1930]. Fehér és Társa (Rosenberg Aladár ny.) 144 + [16] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti fényképekkel gazdagon illusztrált szakmunka. A szerző csaknem minden fénykép képaláírásában módot talál rá, hogy az ,,Ilford Limited angol fényképészeti műintézet termékeit megnevezze. A Fehér és Társa egyben a Ilford Limited London hazai disztribútora volt. Fűzve, enyhén sérült, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20171.

(Ilford kézikönyv.) Amatőr fényképezők tankönyve és lexikona kezdőknek és haladóknak. Szerkesztette: Fehér Rezső. Budapest, [1930]. Fehér és Társa (Rosenberg Aladár ny.) 144 + [16] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti fényképekkel gazdagon illusztrált szakmunka. A szerző csaknem minden fénykép képaláírásában módot talál rá, hogy az ,,Ilford" Limited angol fényképészeti műintézet termékeit megnevezze. A Fehér és Társa egyben a Ilford Limited London hazai disztribútora volt. Fűzve, enyhén sérült, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

2 400 HUF
6,37
6,86
Ferenczy Béni: A könyvillusztrálásról. Rövid előadás. (Számozott.) Budapest, 1986. Magyar Bibliofil Társaság (Kossuth Nyomda). 45 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen 1000 példányban megjelent, könyvárusi forgalomba nem került bibliofil kiadvány számozott példánya. Kolofon: ,,Ez a kiadvány az 1985 októberében újjáalakult Magyar Bibliofil Társaság illetménykötete, amelyet könyvbaráti szeretettel nyújtunk át a Társaság tagjainak. Szerkesztette és tervezte Szántó Tibor. A képeket Laczkó Ilona válogatta. Műszaki szerkesztő Badics Ilona. A nyomdai műveleteket Bede István vezérigazgató irányításával a Kossuth Nyomda munkatársai társadalmi munkában végezték. A könyv Monotype Garamond antikva betűvel, ofszetnyomással készült, 1000 számozott példányban. [...] Ez a 426. számú példány. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas illusztrációval. Aranyozott kiadói kartonkötésben, aranyozott, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20172.

Ferenczy Béni: A könyvillusztrálásról. Rövid előadás. (Számozott.) Budapest, 1986. Magyar Bibliofil Társaság (Kossuth Nyomda). 45 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen 1000 példányban megjelent, könyvárusi forgalomba nem került bibliofil kiadvány számozott példánya. Kolofon: ,,Ez a kiadvány az 1985 októberében újjáalakult Magyar Bibliofil Társaság illetménykötete, amelyet könyvbaráti szeretettel nyújtunk át a Társaság tagjainak. Szerkesztette és tervezte Szántó Tibor. A képeket Laczkó Ilona válogatta. Műszaki szerkesztő Badics Ilona. A nyomdai műveleteket Bede István vezérigazgató irányításával a Kossuth Nyomda munkatársai társadalmi munkában végezték. A könyv Monotype Garamond antikva betűvel, ofszetnyomással készült, 1000 számozott példányban. [...] Ez a 426. számú példány". Oldalszámozáson belül számos egész oldalas illusztrációval. Aranyozott kiadói kartonkötésben, aranyozott, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

1 800 HUF
4,77
5,14
20173.

2 200 HUF
5,84
6,29
1930 A Munkácsy-Céh III. reprezentatív kiállítása. Az Ernst-Múzeum Kiállításai CXV. Bp., 1930, Ernst-Múzeum (Légrády-ny.), 18+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült borítóval, az utolsó oldalon beragasztott újságcikkel és ceruzás aláhúzásokkal.
20174.

3 400 HUF
9,02
9,71
20175.

3 000 HUF
7,96
8,57
20176.

8 000 HUF
21,22
22,86
Pán Márta/Márta Pán. Kiállítási katalógus. Geskó Judit, Kumin Mónika, Francois Barré írásaival. Bp., 2009., Szépművészeti Múzeum. A művész szobrairól készült fotóanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Benne a kiállítás gépelt vezetőjével. Kiadói papírkötés.
20177.

6 000 HUF
15,92
17,14
20178.

10 000 HUF
26,53
28,57
20179.

1 800 HUF
4,77
5,14
Szigethy István: Hét év. Bp.,(1948),Antiqua Rt., 4 p.+4 (fekete-fehér képtáblák) t.+ 3 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a sarkokon kis gyűrődésekkel.   Szigethy István (1891 - 1966) festőművész.
20180.

2 800 HUF
7,43
8,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF