Maly Gerhardus - Dietfried Gerhardus: Symbolismus und Jugendstil. Bildkunst des 20. Jahrhunderts. Freiburg im Breisgau, 1977, Verlag Herder. Gazdag színes képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Homér Lajos: A bútorok története Egyiptomtól napjainkig. Bp., 1944., "Muzsa", 117 p. + CLXXXIV (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás! Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Klasszikus Képtár. Renaissance - mesterek. A festőművészek legkiválóbb alkotásainak gyűjteménye színes műlapokon. - - 60 színes műlap. A képeket kísérő, magyarázó szöveget írták: Divald Kornél, Elek Artúr, Éber László, Farkas Zoltán, Lyka Károly. A renaissance-kor művészetét ismertető bevezető tanulmányt Elek Artúr írta. Bp., 1928, Győző Andor, (Hungária-ny.), 8 sztl. lev.+60 (színes képtáblák, a lapok előtt magyarázó oldalakkal) t. Teljes! Kiadói aranyozott egészvászon mappa, kopott, foltos mappával, a gerincen kis sérüléssel, 43x33x4 cm
Deim Pál festőművész kiállítása. Szerk.: Herczeg Ibolya. Bp., 1974, Műcsarnok, 10 sztl. lev. Fekete-fehér reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón a műanyag borítás sérült, pár lap alsó szélén kis sérüléssel.
A konzerválás és restaurálás kézikönyve. Kézirat gyanánt. Szerk.: Lakos Lajos. Bp., 1952., Múzeumok és Műemlékek Országos Központja, 8+88 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.