Books: Architecture, Art

Number of items: 456

Hornyánszky Gyula: Classica-Philologia mint történetírás. Történetbölcseleti értekezés. Bp., 1895. Hornyánszky Viktor. 99 + (2) P. Fűzve, sérült kiadói papírborítóval, fűzésnél szétvált
20278.

1 200 HUF
3,11
3,43
Maly Gerhardus - Dietfried Gerhardus: Symbolismus und Jugendstil. Bildkunst des 20. Jahrhunderts. Freiburg im Breisgau, 1977, Verlag Herder. Gazdag színes képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
20280.

1 400 HUF
3,63
4,00
Nikifor Krynicki. 12 reprodukcji. Kraków, [1970], Wydawnictwo Artystyczno-Graficzne, 12 (színes reprodukciók) t. Kiadói mappában, 33x23 cm.
20281.

1 600 HUF
4,15
4,57
Homér Lajos: A bútorok története Egyiptomtól napjainkig. Bp., 1944., "Muzsa", 117 p. + CLXXXIV (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás! Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
20282.

3 000 HUF
7,77
8,57
Klasszikus Képtár. Renaissance - mesterek. A festőművészek legkiválóbb alkotásainak gyűjteménye színes műlapokon. - - 60 színes műlap. A képeket kísérő, magyarázó szöveget írták: Divald Kornél, Elek Artúr, Éber László, Farkas Zoltán, Lyka Károly. A renaissance-kor művészetét ismertető bevezető tanulmányt Elek Artúr írta. Bp., 1928, Győző Andor, (Hungária-ny.), 8 sztl. lev.+60 (színes képtáblák, a lapok előtt magyarázó oldalakkal) t. Teljes! Kiadói aranyozott egészvászon mappa, kopott, foltos mappával, a gerincen kis sérüléssel, 43x33x4 cm
20283.

8 000 HUF
20,73
22,86
Kocsisné Szirmai Fóris Mária: Tiszavidéki keresztszemes himzésminták. Bp., é.n. Minerva. Harmadik változatlan kiadás. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, ajándékozási sorokkal.
20284.

1 000 HUF
2,59
2,86
Szalay Károly: Mai magyar filmvígjáték. Beteljesülések és elszalasztott lehetőségek. (Dedikált.) (Budapest, 1978. Magvető Könyvkiadó - Dabasi Nyomda). 195 + [5] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Bettynek ajánlom, Szalay Károly. 1978 december hó". (Gyorsuló idő.) Fűzve, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban.
20285.

1 800 HUF
4,66
5,14
20286.

3 000 HUF
7,77
8,57
cca 1940 IBUSZ utazások képes katalógus. 16p.
20287.

1 600 HUF
4,15
4,57
A konzerválás és restaurálás kézikönyve. Kézirat gyanánt. Szerk.: Lakos Lajos. Bp., 1952., Múzeumok és Műemlékek Országos Központja, 8+88 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
20288.

3 600 HUF
9,33
10,29
Sághelyi Lajos: A üvegmívesség könyve. Bp., 1948., Budapesti Üvegesek, Üvegcsiszolók, Üvegedzők és Üvegvésők, Üveghajlítók, Üvegfoncsorozók, Üvegforrasztók, Üveg-, Porcellán- és Fayancefestők, Mozaikművesek és Tükörkészítők Ipartestülete, (Máté Ernő-ny.), 500 p. Szövegközti képekkel, rajzos ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, laza fűzéssel.
20289.

5 000 HUF
12,95
14,29
13
20290.

1 000 HUF
2,59
2,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF