20 000 HUF
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete I-III. köt. Három kötetben. Számos szakértő és művész közreműködésével írta:- -. I. köt. A Balatonmelléke.; II. Bakonytól a Tolnamegyei Sárközig.; III. A palócokról.; Bp.,[1911-1912]. Franklin,2+304 p.+ XXI (színes képek) t.; 2+370 p.+XLVI (színes képek) t.+76 (fekete-fehér képek) t.; 2+333 p.+XXIV (színes képek) t.+52 (fekete-fehér képek) t. Számos egészoldalas és szövegközti képpel illusztrált. Egységes kiadói, dúsan aranyozott, illusztrált, egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, a papírborító szakadt, sérült, de egyébként szép állapotban. A papír védőborítós példány rendkívül ritka!