Dr. Lázár Béla: Mányoki Ádám (1673-1757) élete és művészete. Bp., 1933, Légrády, 1 (címkép) t.+ 144 p.+ 47 t. (ebből 43 kétoldalas)+ 2 (kihajtható hasonmás) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a gerincen sérüléssel, az elülső borítón kis folttal, belül a lapok jó állapotban.
Peter McCarthy, Mike Syron: Panzerkrieg. A német páncéloshadosztályok története a II. világháborúban. Debrecen, 2009, Gold Book. Kiadói kartonált papírkötés, hátoldalon sérült.
Bernáth Aurél:
A kompozíció sorsa az újabb festészetben.
[Budapest], 1937. (Athenaeum Rt. ny.) 137-167 + [1] p.
Fedőborítóján dedikált: ,,Tilkovszky urnak őszinte tisztelettel Bernáth Aurél." Bernáth Aurél festőművész (1895-1982), a posztnagybányai stílus kiemelkedő képviselőjének fontos tanulmánya elveti a nonfiguratív festészet elveit. A tanulmány szövegét szövegközti és egész oldalas illusztrációs anyag kíséri. A belív lapjain kisebb, halvány foltosság.
(Különlenyomat a Magyar Művészet 1937. IV. számából.)
Fűzve, sérült, javított, enyhén foltos kiadói borítóban.
Domanovszky György: A magyar nép díszítőművészete I-II. köt. Bp., 1981, Akadémiai kiadó. A II. kötet képkötet, benne gazdag, rendkívül izgalmas képanyaggal. Kiadói egészvászon kötésben, javított kiadói papír védőborításban.
Kampis Antal: The History of Art in Hungary. (A magyar művészet története). Ford.: Halápy Lili. Bp., 1966, Corvina. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban, sérült kiadói műanyag védőborítóban.
Gilyén Nándor - Mendele Ferenc - Tóth János: A Felső-Tiszavidék népi építészete. (DEDIKÁLT). Bp., 1981, Műszaki Könyvkiadó. Második, javított kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5200 példányban. A könyv egyik szerzője, Mendele Ferenc (1934-1994) Ybl Miklós-díjas építész, műemlékvédő által Szigetvári György (1926-2018) Ybl-díjas építész részére DEDIKÁLT példány.
Kontakt... aus der Sammlung der Erste Bank-Gruppe. Kontakt...works from the Collection of Erste Bank Group. Hrsg./Edited by Meum Moderner Kunst Stiftung Ludwig Wien. Köln,2006,Walther König. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német és angol nyelven. Kiadói papírkötés.