Művészeti Kalauz: Egyiptom. Főszerk.: Peter Feierabend. Matthias Seidel és Regine Schulz, Abd al-Hafár Sedid és Martina Ullmann kiegészítéseivel. Ford.: Székely András, Varga Edith. Bp., 2006, Vince. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Sam Havadtoy. A kötet anyagát összevál. és a kiadást gondozta: David Galloway. Milano, 2013, Mudima. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Havadtőy Sámuel/Sam Havadtoy (1952-) magyar származású amerikai festő, lakberendező és galériatulajdonos. Az 1980-as évek New York-i művészvilágának jelentős tagja.
Diana & John Callow: Beswick Pottery. 1997, Charlton, kissé gyűrött kiadói papírkötés, angol nyelven, 458p. A Beswick porcelánok gazdag képanyaggal illusztrált, leírásokkal, korabeli leütési árakkal kiegészített katalógusa.
Symonds, John Addington: Renaissance Olaszországban. I-III. köt. [Teljes]. Ford.: Pulszky Károly, Wohl Janka. Bp., 1881-1886, MTA Könyvkiadó Hivatala (Athenaeum-ny.), VIII+502+(2) p.; VIII+495 p.; VIII+469 p. Első magyar kiadás. Átkötött, egységes félvászon-kötésben, túlnyomórészt jó állapotban. Mindhárom kötetben Förster Lajosné Teleszky Stefánia ex libris-szével, valamint Förster Lajos ill. Szilágyi Gyula névbejegyzéseivel.
Rados Jenő: Magyar oltárok. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 93+(2) p.+CLXXI t.+(2) p. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kis kopással
Lükő Gábor: Kiskunság régi képfaragó és képmetsző művészete. Bemutatja Lükő Gábor. Szabó László utószavával. Lükő Gábor rajzaival és fotóival. Kiskunság régi művészete I. köt. Kecskemét, 1983., Bács-Kiskun Megyei Művelődési Központ. Fekete-fehér fotókkal és rajzokkal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval.