Juhász Árpád (1863-1914). A bevezető tanulmány írta: Őriné Nagy Cecília. A képeket válogatta, a tárlatok listáját összeállította: Ninkov K. Olga. (Újvidék), 2015, Forum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és szerb nyelven. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
Almásy Aladár 1993-1994. A festőművész által Gyulai Lajos festőművész részére DEDIKÁLT példány! hn., én., Sieg-Mont. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Gabriele Koller - Oswald Oberhuber: Oskar Kokoschka Städteportraits. Wien - München, 1986, Löcker Verlag. Német nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal, közte Oskar Kokoschka munkáival illusztrált. Kiadói papírkötés.
Bútorművészeti katalógusok, 3 db:
Batári Ferenc: Európai bútorok a XV-XVII. században. Kiállítás a Nagytétényi Kastélymúzeumban. Harmadik, javított kiadás;
Szabolcsi Hedvig: Magyar bútorművészet a XVIII. században. Kiállítás a Nagytétényi Kastélymúzeumban.;
Szabolcsi Hedvig: Bútorművészet a XIX. században magyar. Magyar bútorok a század első felében.
Bp., én-1964-1967., Múzsák. Fekete-fehér fotókkal illusztráltak. Kiadói papírkötések.
T. Szorokin: Orosz népi díszítőművészet. Bp., 1947, Egyetemi Nyomda, 83+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
Klemm, Karl: Typografie. Ein Lehr- und Handbuch. Der grafische Betrieb Wissen und Praxis Band 1. Halle (Saale), 1953, VEB Wilhelm Knapp. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
Grafikák Kállai Ernő hagyatékából. Összeáll.: Andrási Gábor. Bp., 1984, TISSZO GT. Az Óbudai Pincegaléria 1984. október 2. és november 4. közötti kiállításának katalógusa. 10 p. Fekete-fehér képekkel, többek közt Bortnyik Sándor, Tihanyi Lajos, Koszta József, Martyn Ferenc műveinek reprodukcióival illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
Domanovszky György: Kántor Sándor. Kántor Sándor (1894-1989) Kossuth-díjas fazekasmester által DEDIKÁLT és ALÁÍRT! A népművészet mesterei 1. Bp., 1977, Népi iparművészeti Tanács . Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.