Deutsche Kunstgeschichte. Band I-VI. [Teljes.]
München, 1949-1958. F. Bruckmann Verlag (Graph. Kunstanstalten F. Bruckmann) 588 p. + 8 t. (színes); 655 + [1] p. + 12 t. (színes); 494 + [2] p. + 16 t. (színes); 528 p. + 16 t. (színes); 591 + [1] p. + 16 t. (színes); 478 + [2] p. + 38 t. (színes, 19 kétoldalas táblán). Egyetlen kiadás.
A sorozat részei:
Band I: Eberhardt Hempel: Geschichte der Deutsche Baukunst. - Band II: Adolf Feulner, Theodor Müller: Geschichte der Deutschen Plastik. - Band III: Otto Fischer: Geschichte der Deutsche Malerei. (Dritte Auflage.) - Band IV: Otto Fischer: Geschichte der Deutschen Zeichnung und Graphik. - Band V: Heinrich Kohlhaussen: Geschichte der Deutschen Kunsthandwerks. - Band VI: Franz Roh: Geschichte der Deutschen Kunst von 1900 bis zur Gegenwart.
Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált művészettörténeti munka, mely a tágabb értelemben vett németországi képzőművészet valamennyi ágával foglalkozik. A munka öt kötetben mutatja be ki a német építészet, szobrászat, festészet, grafika, a német bútor-, textil-, kerámia- és üveg-, fém- és ötvösművészet tizenegy évszázadának remekeit, a Karoling kortól a XX. század elejéig, majd a hatodik kötetben - mintegy pótolandó a korábbi kötetek hiányait - bemutatja a festészet, szobrászat avantgárd korszakát, illetve az építészet és a belsőépítészet modernista történetét.
Egységes, aranyozott gerincű, korabeli félmaroquin kötésben, három kötet gerincén felül apró sérülés, a zárókötet gerincén apró kopás. Szép sorozat.
Sopron szabad királyi város építési rendszabályai. / Bau-Ordnung für die kön. Freistadt Oedenburg. Sopron, 1875, Reichard Adolf, 59+59 p. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos állapotban. (Ritka!)
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete. I-V. kötet. Bp., 1984-1987, Helikon. Reprint kiadás. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Az I. kötetben kísérőfüzettel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírtokban, egy kartontok kopott, egy kartontokon kisebb szakadás, de alapvetően jó állapotban.
Keserü Katalin: Amrita Sher-Gil és Magyarország. Kiállítási katalógus. Amrita Sher-Gil and Hungary. Exhibition catalogue. Balatonfüred, 2013., Vaszary Villa. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.