220 év 220 kép. Pillanatfelvételek Ferencváros múltjából. 220 years 220 snapshots. Photographs from the past of Ferencváros. Bp., 2012., Ferencváros. Magyar és angol nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Kettős utazás. Magyar fotográfiák a világról. (1857-1978.) Linked Journeys. Hungarian photographs from around the world. (1857-1978.) Szerk.: Kolta Magdolna. Kincses Károly előszavával. Bp., 2001, Magyar Fotográfiai Múzeum. Magyar és angol nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó borítón karcolásokkal.
Prinzhorn, Hans:
Bildnerei der Gefangenen. Studie zur bildnerischen Gestaltung ungeübter von Hans Prinzhorn. Mit 176 Abbildungen.
Berlin, (1926). Axel Juncker Verlag (Druck: F. A. Brockhaus, Leipzig). 60 + [14] p. + 70 t. (ebből 2 színes, felragasztott). Első kiadás.
Értekezés az elítéltek képzőművészetéről, számos szövegközi illusztrációval. A táblákon az elítéltek naiv festészeti, szobrászati alkotásai, valamint számos fénykép az elítéltek tetoválásairól, egy olyan időből, amikor még a tetoválás a börtönviseltséghez, a bűnöző életmódhoz kapcsolódott. Az utolsó, számozatlan oldalakon a bűnözők jelnyelvéből 88 írásjegy található, Kajetan Karmayer magyarázatával. Példányunkból három tábla (10, 21, 24.) hiányzik.
Kiadói, gerincén enyhén sérült félvászon kötésben, aranyozott címvignettával, felül kék festésű lapszélekkel.
Ujházi Péter:
Képek és dobozok. Pictures and Boxes. (Kiállítási katalógus.) [Dedikált.]
Székesfehérvár, 1994. Csók István Képtár (ny. n.) [58] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: ,,Tarnai Tamás utazónak barátilag Péter, Bukarest. 1995. április 4." A Bernáth Aurélnál tanult, a nonfiguratív neoavantgárd törekvésektől látványosan elkülönülő Ujházi Péter festőművész tárlata 1994. augusztus 27. - 1994. október 9. között volt látható szülővárosában, a székesfehérvári Csók István Képtárban. A bevezető tanulmányt írta és a kiállítást rendezte Sasvári Edit. Kétnyelvű kiállítási katalógusunk 13-46. oldalán a festőművész játékos és groteszk festményeinek és dobozmunkáinak színes reprodukciói, a képanyag után a kiállított művek jegyzéke, valamint életrajzi jegyzetek.
(A Szent István Múzeum közleményei. D. sorozat, 226. szám.)
Fűzve, Ujházi Péter grafikájával illusztrált kiadói borítóban. Szép példány.
Herendi Péter. Bp., 1995, Szerzői kiadás. Magyar, angol, német, francia. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés. Herendi Péter (1953-) grafikus, fotóművész.
Arnold Éva: Hutong. A művész, Arnold Éva (1960-) fotóművész által DEDIKÁLT példány! A dedikált személy vasutas témájú ex libris-szével. Bp., 2004, Argumentum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.