Jeremy Howard: Art Nouveau, International and national styles in Europe. Manchester, 1996, Manchester University Press, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Gazdagon illusztrált kiadvány az art nouveau stílusról.
Magyar művészet I-IV. köt.
I. köt.: Kopp Jenő: Uj magyar festészet. Bp., [1948.], Officina, 36 p. 13. oldaltól színes képanyaggal illusztrált. Közte: Markó Károly, Barabás Miklós, Lotz Károly, Benczur Gyula, Munkácsi Mihály, Paál László, Mednyánszky László, Szinyei-Merse Pál, Ferenczy Károly, Csók István, Rippl-Rónai József, Gulácsy Lajos, Berény Róbert, Szőnyi István, Czóbel Béla, Derkovits Gyula, Márffy Ödön, és mások képeivel.;
II. köt.: Kampis Antal: Régi magyar szobrászat. Bp., (1948.), Officina, 19+5 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t.;
III. köt.: Genthon István: Középkori magyar festészet. Bp., (1948.), Officina, 13+2 p. + +32 (fekete-fehér képtáblák) t.;
IV. köt.: Vargha Balázs: Új magyar szobrászat. Bp., (1948.), Officina, 15+1 p. + +32 (fekete-fehér képtáblák) t.;
Kiadói kartonált papírkötések, kissé kopott, kissé foltos borítókkal, javított gerincekkel.
+ Pogány Ö. Gábor: A magyar festészet forradalmárai. Ars Mundi X. Bp., [1947], Officina, 192 p. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kopott borítóval, sérült, hiányos, javított papírborítóval.
Dobrik István (szerk.): Feledy Gyula. Miskolc, 2008, Szépmesterségek Alapítvány, Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum. Megjelent 500 példányban. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Caroline Wheater: Antique Furniture. 2013, Vivays, kiadói papírkötés, jó állapotban, angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány az antik bútorokról.
Dercsényi, Dezső: Monuments de Hongrie. Leur sauvegarde, restauration et mise en valeur. A szerző, Dercsényi Dezső (1910-1987) művészettörténész által Entz Géza (1913-1993) művészettörténés részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1969, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
R. v. Oettingen . Werner Grote - Hasenbalg: Meisterstücke orientalischer Knüpfkunst. Neuberbeitet nach - - und ereitert von - -. Mappe I-II. [Berlin], én., [Scarabaeus Verlag], 59 t.; 2 p.+ 60 t. Német nyelven. Kiadói egészvászon mappák, kissé kopott, kissé foltos borítóval, sérült mappákkal, az I. mappában a tartalomjegyzék és egy tábla hiánnyal (43.), valamint az I. mappában egy tábla a hátoldalán javított.