Dán Franciska:
A gondos háziasszony.
Bukarest, 1956. Technikai Könyvkiadó (Temesvári Sokszorosító Ipari Vállalat). 371 + [1] p.
Az első nyomtatott oldalon régi ajándékozási bejegyzés, a címoldalon és a belív egy oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Az utolsó ív levelein gyűrődés, néhány oldalon apró, halvány foltosság.
Fűzve, enyhén sérült gerincű, foltos kiadói borítóban.
Karinthy Frigyes - Gundel Károly:
Vendéget látni, vendégnek lenni. Gundel Károly tanácsaival.
(Budapest), (1933). Cserépfalvi (Athenaeum Rt. ny.) 74 p. Első kiadás.
Karinthy Frigyes humoros vendéglátási esszéjét Gundel Károly szellemes tanácsai követik, a kötetet Gábor Éva szövegközti karikatúrái illusztrálják. A kiadó a kötetet ugyanabban az évben még két további kiadásban is megjelentette.
Tezla 1710. Horváth 750.
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, hátsó borító nélkül. Jó példány.
Buday Ella:
Mit hogyan - mennyit főzzek? (Gyakorlati szakácskönyv a dolgozó nők részére.)
[Budapest, 1949]. Faragó Imre ny. 176 p.
Néhány oldal enyhén foltos, az utolsó ív leveleinek fűzése kissé meglazult.
Horváth: 218.
Kissé foltos kiadói félvászon kötésben.
Háztartási tanácsok
Bukarest, 1963. Mezőgazdasági és Erdészeti Könyvkiadó (Întreprinderea Poligrafică Cluj). 564 + [4] p.
Gasztronómiai és háztartási tanácsadónk eredetileg orosz nyelven, 1959-ben jelent meg, Moszkvában, a falusi és városi lakosok tájékoztatása céljából, több kiadásban, több millió példányban. A szakácskönyvként is funkcionáló munka a ház körüli teendők teljességét körvonalazza a ház / lakás beosztásától az udvar higiéniájáig, a gyermekneveléstől a konyhaművészetig, receptekig, a tartósítástól a szabás-varrás, a lakáson belüli növénytartástól a ház körüli kertészet kérdésköréig, oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrálva.
Horváth 0.
Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
Kugler Géza: A legújabb és legteljesebb nagy házi cukrászat. Cukrászok, vendéglősök és háziasszonyok legpraktikusabb kézikönyve. Reprint kiadás. Bp., 1983, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés. A borítón címkével.
A Pesti Hírlap szakácskönyve. Bp., 1933, Légrády, 3-114 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Tűzött papírkötés, hiányzó borítóval, néhány kissé sérült lappal.