3 000 HUF
18
Havas Károly: Az inkvizíció története. Több kútforrás nyomán. 22 műmelléklettel. Budapest, (1927). Radnai Károly (Fővárosi Nyomda Rt.) 504 p. + 22 t. (Brenner Nándor illusztrációi). Első kiadás. Korabeli sajtóértesülések szerint a Havas (Handelsmann) Károly neve alatt megjelent kötet megjelenését megelőző hónapokban vidéki nagyvárosokban és falvakban intenzív ügynöki kampány zajlott, melynek eredményeképpen a tízezer példányban nyomott kötet első kiadása rendkívül hamar elfogyott. A szenzációs témát Brenner Nándor - olykor némi erotikát sem nélkülöző - festményei kísérik. A kötet utóéletéhez hozzátartozik a kötet plágiumpere, a munka ugyanis Henry Charles Lea századfordulón megjelent kötetének bővebb kivonatolása, az eredeti szerző nevének érdemi megjelenítése nélkül. (Esti Kurír, 1928. március 28.) Aranyozott, álbordázott, első kötéstábláján enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben (Pegazus kötészet, Budapest).