3 000 HUF
Kerékgyártó János: Kossuth Lajos. Budapest, [1947]. Athenaeum (ny.) 479 + [1] p. Egyetlen kiadás. A forradalom és szabadságharc százéves évfordulója alkalmából kiadott, alapos forrástanulmányok alapján írt regényes Kossuth-életrajz Kerékgyártó János újságíró (1869-1951) tollából. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, eredeti, színes, illusztrált, enyhén sérült védőborítóban. Szép példány.