4 000 HUF
Magyarország régészeti leletei. Szerk.: B. Thomas Edit. Írták: Vértes László, Patay Pál, B. Bónis Éva, B. Thomas Edit, Szentléleky Tihamér, Cs. Sós Ágnes, L. Kovrig Ilona, Kádár Zoltán. Bp., 1957, Corvina, 446 p.+4 (kihajtható térképek) t. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt, karcos, kopott, javított kiadó papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban.