[Pöschl]: Plaudereien eines pensionirten Hauptmannes über Magnatenerziehung und vaterländische Politik. Raab [Győr], 1866, Victor Sauerwein, 2+VIII+8+229+1 p. Német nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, foltos lapokkal, a címlapon címkenyomokkal.
Takáts Sándor: Rajzok a török világból I-III. köt. Bp., 1915-1917, MTA, VIII+438+1 p.;4+463+1 p.+ 5 t.; 457+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
Kiss, Edmund: Das Sonnentor von Tihuanaku und Hörbigers Welteslehre. Mit über 100 Abbildungen. (II. Ernő szász-altenburgi herceg ajándékozási bejegyzésével.) Leipzig, (1937). Koehler und Amelang (Druck der Offizin Haag-Drugulin). 196 p. A címoldalon ajándékozási bejegyzés: ,,Frau von Legrady, in herzlichen Dankbarkeit: Pfinsgten 1940. Friedrich Ernst Prinz von Sachsen Altenburg". Edmund Kiss (...
Politikai Magyarország 1-2 kötet. Főszerkesztője Szász József. I. kötet. Magyarország története az Arany Bullától 1795-ig. 25.: Ferencz császár korától 1910-ig. Kiadói aranyozott bőr és pergamen kötésben kisebb kopásokkal
Albin von Teuffenbach: Vaterländisches Ehrenbuch. Geschichtliche Denwürdigkeiten aus allen Ländern der österrisch-ungarischen Monarchie. Hrsg. von Albin Reichsfreiherr von Teuffenbach zu Tiefenbach und Maßwegg. Volksausgabe. Wien - Teschen, 1877, Karl Brochaska, XVI+2+994 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, a gerinc deformált, a cí...
A Főrendiház évkönyve 1900. Szerk. és kiadja: Szerencs János. Bp., 1900, Pesti Könyvnyomda Rt., XIV+(2)+569+(1) p. Kiadói ezüstözött egészvászon-kötés, festett lapélekkel.
Krátky János: Kossuth Lajos. Kor-, jellem- és életrajz. I., III., IV. köt. Bp., 1879, Kövesdy és Wunsch/Kövesdy és Heimann, 288 p.; 194 p.; 270 p. Oldalszámozáson belül egészoldalas képekkel illusztrálva. Átkötött félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítókkal, helyenként kissé foltos lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel, egy-két sérült, javított lappal. (Ritka!)