Books: History

Number of items: 370

David Irving: Nürnberg. Az utolsó csata. Bp., 2007, Gede Testvérek. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT!
19500.

3 000 HUF
7,77
8,57

Havas Károly:  Az inkvizíció története. Több kútforrás nyomán. 22 műmelléklettel. Budapest, (1927). Radnai Károly (Fővárosi Nyomda Rt.) 504 p. + 22 t. (Brenner Nándor illusztrációi). Első kiadás. Korabeli sajtóértesülések szerint a Havas (Handelsmann) Károly neve alatt megjelent kötet megjelenését megelőző hónapokban vidéki nagyvárosokban és falvakban intenzív ügynöki kampány zajlott, melynek eredményeképpen a tízezer példányban nyomott kötet első kiadása rendkívül hamar elfogyott. A szenzációs témát Brenner Nándor - olykor némi erotikát sem nélkülöző - festményei kísérik. A kötet utóéletéhez hozzátartozik a kötet plágiumpere, a munka ugyanis Henry Charles Lea századfordulón megjelent kötetének bővebb kivonatolása, az eredeti szerző nevének érdemi megjelenítése nélkül. (Esti Kurír, 1928. március 28.) Aranyozott, álbordázott, első kötéstábláján enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben (Pegazus kötészet, Budapest).
19501.

Havas Károly: Az inkvizíció története. Több kútforrás nyomán. 22 műmelléklettel. Budapest, (1927). Radnai Károly (Fővárosi Nyomda Rt.) 504 p. + 22 t. (Brenner Nándor illusztrációi). Első kiadás. Korabeli sajtóértesülések szerint a Havas (Handelsmann) Károly neve alatt megjelent kötet megjelenését megelőző hónapokban vidéki nagyvárosokban és falvakban intenzív ügynöki kampány zajlott, melynek ered...

3 000 HUF
7,77
8,57
18

Ciano naplója 1939-1943. Gróf Galeazzo Ciano olasz külügyminiszter, 1936-1943 teljes, rövidítés nélküli naplói. Szerk. Hugh Gibson. Bev. Sumner Wells. Ford. Bányász György. Bp., é.n. Athenaeum. 538 p. Kiadói félvászonkötésben. Gerince javított.
19502.

3 000 HUF
7,77
8,57

David Irving: Felkelés! Egy nemzet küzdelme: Magyarország 1956. Bp., 2003, Gede Testvérek. Néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT!
19503.

3 000 HUF
7,77
8,57

László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Budapest, 1944. Magyar Élet (Pesti Lloyd-nyomda). 512 + [2] p. + 23 t. (22 kétoldalas táblán régészeti fotóanyag) + 3 térkép (1 kihajtható, 2 kihajtható kétoldalas). László Gyula (1910-1998) történész, régész őstörténeti munkája régészeti és néprajzi kutatások nyomán kísérli meg feltárni a honfoglaló magyarság életmódját, társadalmi tagozódását és hitvilágát. A kizárólag néprajzi, mitológiai és régészeti adatokra támaszkodó munka a régész-történész nevezetes ,,kettős honfoglalás"-elméletét még nem tartalmazza. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal. A munka első kiadása 1944-ben jelent meg, példányunk az ugyanebből az évből való második kiadásból származik. (Népkönyvtár, 4. szám.) Illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén hiányos kiadói védőborítóban. Jó példány.
19504.

László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Budapest, 1944. Magyar Élet (Pesti Lloyd-nyomda). 512 + [2] p. + 23 t. (22 kétoldalas táblán régészeti fotóanyag) + 3 térkép (1 kihajtható, 2 kihajtható kétoldalas). László Gyula (1910-1998) történész, régész őstörténeti munkája régészeti és néprajzi kutatások nyomán kísérli meg feltárni a honfoglaló magyarság életmódját, társadalmi tagozódását és hitvi...

3 000 HUF
7,77
8,57

Kerékgyártó János: Kossuth Lajos. Budapest, [1947]. Athenaeum (ny.) 479 + [1] p. Egyetlen kiadás. A forradalom és szabadságharc százéves évfordulója alkalmából kiadott, alapos forrástanulmányok alapján írt regényes Kossuth-életrajz Kerékgyártó János újságíró (1869-1951) tollából. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, eredeti, színes, illusztrált, enyhén sérült védőborítóban. Szép példány.
19505.

3 000 HUF
7,77
8,57

19506.

1 600 HUF
4,15
4,57

Kállay István: A városi önkormányzat hatásköre Magyarországon 1686-1848. Magyar Országos Levéltár kiadványai III. Hatóság- és hivataltörténet 9. (Dienes István által aláírt). Bp., 1989, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A címlapon Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját kezű aláírásával.
19507.

2 400 HUF
6,22
6,86

Nicholas Horthy: Memoirs. With an Introduction by Nicholas Roosevelt former American Minister to Hungary. New York,1957,Robert Speller & Sons, 1 t.+4+268 p.+22 t. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
19508.

1 800 HUF
4,66
5,14

Szekfű Gyula: A száműzött Rákóczi. 1715-35. Bp., 1913, MTA (Hornyánszky-ny.), VIII+418 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, helyenként minimálisan foltos lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel.
19509.

3 000 HUF
7,77
8,57

Romsics Ignác: Volt egyszer egy rendszerváltás. Prohászka Imre fotóival. Bp., 2003, Rubicon. Kiadói papírkötésben.
19510.

1 200 HUF
3,11
3,43

Krajcsír Lukács: A kínai-orosz kooperáció a XXI. század elején. Kína, Oroszország és a Sanghaji Együttműködési Szervezet. Veszprém, 2014, Veszprémi Humán Tudományokért Alapítvány. Kiadói papírkötés.
19511.

1 600 HUF
4,15
4,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF