Books: History

Number of items: 370

Pach Zsigmond Pál: ,,A harmincadvám eredete". Értekezések, emlékezések. Bp., 1990, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
19512.

1 200 HUF
3,11
3,43

19513.

1 600 HUF
4,15
4,57

Csiffáry Gabriella: Régi magyar fürdővilág. Szerk.: Száraz Miklós György. Paletta. Bp., 2004., Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19514.

1 400 HUF
3,63
4,00

Kovács Lajos: A békepárt a magyar forradalomban. Válaszul Irányi Dániel röpiratára. Bp., 1883, Révai (Rudnyánszky A.-ny.), 130 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, szétesett állapotban.
19515.

1 000 HUF
2,59
2,86

19516.

1 600 HUF
4,15
4,57

Steier Lajos: Az 1849-iki trónfosztás előzményei és következményei. Ismeretlen adalékok az 1848-49-iki szabadságharc történetéhez. (Bp., 1925), Genius (Pallas-ny.), 388 p. Kiadói papírkötés, helyenként ceruzás aláhúzásokkal. Számozott (68./100) példány.
19517.

2 000 HUF
5,18
5,71

Cobden-könyvtár 5 száma: Marczali Henrik: Cobden történeti jelentősége.; Dr. Gratz Gusztáv: Politikai és gazdasági liberalizmus.; Gróf Apponyi Albert: Társadalmi átalakulások.; Méhely Kálmán: A XIX. század öröksége.; Őrgróf Pallavicini György: A magyar agrárpolitikáról. Bp., [1921-1923], Magyar Cobden-Szövetség. Kiadói tűzött papírkötés.
19518.

2 000 HUF
5,18
5,71

Kossuth Lajos. Kortársak 3-4. füzet. Szerk.: Kőrös László. Kortörténeti Könyvtár. Bp., 1894, "Hazánk"-ny., 175+(1) p. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, belül a lapok jó állapotban.
19519.

1 000 HUF
2,59
2,86

Kossuth Lajos. Életrajz, jellemvonások és adomák. Írta: Egy 1848-as képviselő. Bp., [1894], Gerő és Kostyál (Márkus Samu-ny.), 61+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült, szétesett állapotban, kissé foltos borítóval.
19520.

1 000 HUF
2,59
2,86

Vértes István: A párt-abszolutizmus. Bp., é.n. [1917?], Dick Manó, 157+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborító bekötve, egy lapon kisebb lapszéli hiánnyal.
19521.

1 000 HUF
2,59
2,86

19522.

2 800 HUF
7,25
8,00

19523.

2 800 HUF
7,25
8,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF