Csiffáry Gabriella: Régi magyar fürdővilág. Szerk.: Száraz Miklós György. Paletta. Bp., 2004., Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Kovács Lajos: A békepárt a magyar forradalomban. Válaszul Irányi Dániel röpiratára. Bp., 1883, Révai (Rudnyánszky A.-ny.), 130 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, szétesett állapotban.
Steier Lajos: Az 1849-iki trónfosztás előzményei és következményei. Ismeretlen adalékok az 1848-49-iki szabadságharc történetéhez. (Bp., 1925), Genius (Pallas-ny.), 388 p. Kiadói papírkötés, helyenként ceruzás aláhúzásokkal. Számozott (68./100) példány.
Cobden-könyvtár 5 száma: Marczali Henrik: Cobden történeti jelentősége.; Dr. Gratz Gusztáv: Politikai és gazdasági liberalizmus.; Gróf Apponyi Albert: Társadalmi átalakulások.; Méhely Kálmán: A XIX. század öröksége.; Őrgróf Pallavicini György: A magyar agrárpolitikáról. Bp., [1921-1923], Magyar Cobden-Szövetség. Kiadói tűzött papírkötés.
Kossuth Lajos. Kortársak 3-4. füzet. Szerk.: Kőrös László. Kortörténeti Könyvtár. Bp., 1894, "Hazánk"-ny., 175+(1) p. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, belül a lapok jó állapotban.
Kossuth Lajos. Életrajz, jellemvonások és adomák. Írta: Egy 1848-as képviselő. Bp., [1894], Gerő és Kostyál (Márkus Samu-ny.), 61+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült, szétesett állapotban, kissé foltos borítóval.
Vértes István: A párt-abszolutizmus. Bp., é.n. [1917?], Dick Manó, 157+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborító bekötve, egy lapon kisebb lapszéli hiánnyal.
Friedrich Leist: Urkundenlehre. Katechimus der Diplomatik, Paläographie, Chronologie und Sphragistik. Leipzig. Webers Illustrierte Katechismen N. 106. Leipzig,1882.,J. J. Weber, XII+305 p.+10 (Kihajtható táblák, Vx2 tábla) t. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, laza, kissé sérült fűzéssel, foltos lapokkal.