Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kikijáró és sérült előzéklapon valamint egy további oldalon ceruzás firkával. +
Finn kék-fehér könyv. A Szovjetunió viszonya Finnországhoz a moszkvai béke után. A német kiadásból ford.: Dr. Korbuly György. Bp., [1942], Magyar-Finn Társaság (Ábrahám József-ny.), 46+(2) p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült, foltos borítóval, belül jó állapotban. + A Magyar-Finn Társaság a könyvhöz mellékelt kísérőlevele és befizetési lapja
Fóthy János: Horthyliget, - a magyar Ördögsziget. (Magyar Golgota.) Bp.,(1945), Müller Károly,(Légrády-ny.), 89+5 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé kopott borítóval, a könyvtest kissé elvált a borítótól, a gerincen apró szakadással, foltos lapokkal.
Makkay János: A tiszaszőlősi kincs. A szerző, Makkay János (1933- 2023) régész, címzetes egyetemi tanár által DEDIKÁLT! Bp., 1985, Gondolat. Kiadói papírkötés.
Karol Mórawski: Józef Bem. Biblioteczka historyczna. Warszawa, 1975, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Lengyel nyelven. Kiadói tűzött papírkötés. / In Polish language. Paperback.
Tatai Molnár Magdolna: A jászok és kúnok története. Kolozsvári-szegedi értekezések a magyar művelődéstörténet köréből 36. sz. Szeged, 1937, Árpád-ny. Reprint kiadás! Kiadói tűzött papírkötés.
V[ilmos] Voigt: Glaube und inhalt. Drei Studien zur Volksüberlieferung. [Hit és tartalom. Három tanulmány a néphagyományról.] ELTE Ókor Történeti Tanszékeinek kiadványai 15. Bp., 1976., ELTE, 120 p. Német nyelven. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus autográf jegyzeteivel papírlapokon. Kiadói papírkötés, foltos. Megjelent 200 példányban.
Előadások Padányi Viktorról. Szerk.: Bognár József. A szerkesztő, Bognár József által Kútvölgyi Mihály (1944-?) fotóművész részére DEDIKÁLT példány! hn., én., Veltelini Kft. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.