Karl Hron: Deutschnationale Politik. Ester Theil: Die Logik des deutschnationalen Programmes. Wien, 1898, Freidrich Schalk, VIII+72 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval.
Losonczi, Ludovicus [Lajos]: De Simonis de Keza Chronicarum latinitate. Dissertatio inaug. philologica. Késmarkini, 1892, Typis Pauli Sauteri, 58 p. Latin nyelven. Kiadói papírkötés, szétvált kötéssel, szakadt borítóval.
Bartoniek Emma: A magyar történeti forráskiadványok. Összeáll.: - -. A magyar történettudomány kézikönyve. I. köt. 3/B. [Bp., 1929, Magyar Történelmi Társulat], 203 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlap hiányzik.
Rogériusz mester siralmas éneke a tatárjárásról. Deák nyelvből magyarra ford.: Mészöly Gedeon. + Kuthy Zoltán: Mikes. Bp., 1939-1941, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 54+(2) p.; 82+(2) p. A borító illusztrációja Feszty Masa munkája. Kiadói papírkötés, a borítókon kis sérülésekkel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Bandholtz, Harry Hill: Román megszállás Magyarországon. Napló nem diplomata módra. Bp., 1993, Magyar Világ, 247 p. Kiadói papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
Horváth Zoltán: A Szociáldemokrata Párt politikája. (Visszapillantás és irányvonal). Összeáll.: - -. Bp., 1946, Szociáldemokrata Párt,(Világosság-ny.), 32 p. Átkötött papírkötés, javított címlappal.
Kovács János István - Soós Ádám: Elfelejtett évtizedek - Pálhidy Mihály emlékkönyv. Hatvan, 2001, Pálhidy Mihály Hagyományőrző Polgári Egyesület. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban, sok vasúti témával.
Sebestyén Gyula: Gesta Hungarorum. A magyar hősmondák öt könyve. V. köt.: Emes álma. Bp., 1925., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 542 p. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval, sérült gerinccel.