Books: History

Number of items: 370

Végh Oszkár - L. Vincze Judit - Tamáska Péter: A nyomtatott betű szabadságáért. A Nyomda-, a Papíripar, a Sajtó és a Könyvkiadás Dolgozói Szakszervezetének története, 1862-1987. (DEDIKÁLT). Bp., 1987, A Nyomda-, a Papíripar és a Sajtó Dolgozóinak Szakszervezete. Kiadói műbőr-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5000 példányban. A könyv egyik szerzője, Tamáska Péter által DEDIKÁLT példány.
19560.

Végh Oszkár - L. Vincze Judit - Tamáska Péter: A nyomtatott betű szabadságáért. A Nyomda-, a Papíripar, a Sajtó és a Könyvkiadás Dolgozói Szakszervezetének története, 1862-1987. (DEDIKÁLT). Bp., 1987, A Nyomda-, a Papíripar és a Sajtó Dolgozóinak Szakszervezete. Kiadói műbőr-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5000 példányban. A könyv egyik szerzője, Tamáska Péter által DEDIK...

1 000 HUF
2,59
2,86

Kerék Mihály: A magyar földkérdés. Bp., 1939, Mefhosz Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
19561.

900 HUF
2,33
2,57

3 db 1919. évi kiadvány: Marx Károly: III. Napoleon államcsinyje. Ford.: Garami Ernő. + Weltner Jakab: A szociáldemokrata párt és a béke. Munkáskönyvtár 14. és 22. füzet. Bp., 1919, Népszava. + Dr. Erdély Jenő: A földosztás törvénye. Az 1919. évi 18-ik néptörvény rendelkezései. Buza Barna földmivelésügyi miniszter előszavával. Bp., 1919, Benkő Gyula. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
19562.

1 400 HUF
3,63
4,00

Gerő András: Ferenc József, a magyarok királya. Bp., 1988, Novotrade. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
19563.

1 600 HUF
4,15
4,57

II. Rákóczi Ferenc ajánló bibliográfia 1976-84. Salgótarján 1985. 23p. Papírborítóval
19564.

1 200 HUF
3,11
3,43

Schwartner, Martin: Statistique du Royaume de Hongrie. Abrégée et traduite de l'allemand sur la seconde édition de Bude de 1809 - 1811. Par N. Wacken. I. (két kötetben teljes) Francfort Sur Le Mein, 1813, 314p. Korabeli papírborítóval, felvágatlan
19565.

1 000 HUF
2,59
2,86

19566.

1 400 HUF
3,63
4,00

Ion Lăncrănjan: Szónoklat Erdélyről. Ford.: G. Borbély Levente. Bp., 1990, Áramlat. Első magyar kiadás. Kiadói papírkötés.
19567.

1 400 HUF
3,63
4,00

László Gyula: Lehel kürtje. Bp.,1958, Múzeumok Központi Propaganda Irodája, 17 p.+ 6 t. +1 (kihajtható tábla) t. Egészoldalas és egy kihajtható fekete-fehér illusztrációval. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, az elülső borítón bejegyzéssel. Megjelent 2000 példányban.
19568.

1 800 HUF
4,66
5,14

Salgó László: De Gaulle diplomáciája. A szerző,Salgó László (1921-1993) újságíró, történész, a Magyar Rádió főmunkatársa által Kolek Vera, a rádió riportere részére DEDIKÁLT példány! Benne Salgó László névjegykártyájával. Bp., 1972., Kossuth. Kiadói nyl-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19569.

1 600 HUF
4,15
4,57

Salgó László: "Viszontlátásra, tábornokom!" A Dien Bien Phu-i csata. A szerző,Salgó László (1921-1993) újságíró, történész, a Magyar Rádió főmunkatársa által Kolek Vera, a rádió riportere részére DEDIKÁLT példány! Benne Salgó László névjegykártyájával. Népszerű Történelem. Bp., 1983., Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19570.

1 600 HUF
4,15
4,57

Andrássy Gyula, gróf: A jövő külpolitikája. Előadta az Országos Széchenyi Szövetségben 1920. évi április hó 14-én. (Bp., 1920), A Táltos (Apostol-ny.), 32 p. Első kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, sérült borítóval, az elülső borító különvált, helyenként kissé sérült lapszélekkel, ceruzás aláhúzásokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
19571.

1 400 HUF
3,63
4,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF