Bakos István - Csicsery-Rónay István: "Szobor vagyok, de fáj minden tagom!" Fehér könyv a Teleki szoborról. Bp., 2004, Occidental Press. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Árpád-kori és Anjou-kori levelek. XI-XIV. század. Sajtó alá rendezte: Makkai László és Mezey László. Nemzeti Könyvtár. Bp., 1960, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval. Megjelent 3000 példányban.
Ürögdi György: Róma kenyere, Róma aranya. Bp., 1969, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötésben, szakadt, karcos kiadói papír védőborítóban. "A mű szerzője ... a régi Róma gazdasági életét ismerteti. Nem törekszik az ókori római gazdálkodás valamilyen politikai gazdaságtani jellegű elemzésére, hanem a művelt olvasó érdeklődését igyekszik felkelteni a rómaiak kevésbé ismert gazdasági élete iránt. Össze...
Dienes István - László Gyula: Beszélgetések a magyarok elődeiről. Bp.,1960, Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Nádas Ferenc: Usa. Gazdaság- és társadalompolitikai tanulmány. A Szociáldemokrata Párt Kiadása. Budapest 1943. Kissé sérült papírborítóval Sérült fűzéssel
Szilágyi Sándor: Bethlen Gábor fehérvári síremléke és alapítványai. Bethlen Gábor fehérvári síremléke és alapítványai. Bp. 1884. MTA. 21 l.. korabeli félvászon kötésben, fűzésnél elvált.
Surányi Miklós: Bethlen. Történetpolitikai tanulmányok. Bp., 1927, Singer és Wolfner, 238+(2) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, belül jó állapotban.
Withausek Gyula: Történelmi jegyzetek a térképészet tárgyköréből. I. kötet: Ókor. A "Térképészeti Közlöny" 7. számú különfüzete. Bp., 1934, M. Kir. Állami Térképészet. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval és foltos lapokkal.