Books: History

Number of items: 370

Bakos István - Csicsery-Rónay István: "Szobor vagyok, de fáj minden tagom!" Fehér könyv a Teleki szoborról. Bp., 2004, Occidental Press. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19584.

1 800 HUF
4,66
5,14

Árpád-kori és Anjou-kori levelek. XI-XIV. század. Sajtó alá rendezte: Makkai László és Mezey László. Nemzeti Könyvtár. Bp., 1960, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval. Megjelent 3000 példányban.
19585.

1 800 HUF
4,66
5,14

Ürögdi György: Róma kenyere, Róma aranya. Bp., 1969, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötésben, szakadt, karcos kiadói papír védőborítóban.  "A mű szerzője ... a régi Róma gazdasági életét ismerteti. Nem törekszik az ókori római gazdálkodás valamilyen politikai gazdaságtani jellegű elemzésére, hanem a művelt olvasó érdeklődését igyekszik felkelteni a rómaiak kevésbé ismert gazdasági élete iránt. Összefoglalja az ókori gazdasági tevékenység egyes területeiről - mezőgazdaságról, iparról, bányászatról, kereskedelemről, közlekedésről, pénzügyről stb. - szóló ismereteket, s azokat megelevenítő erővel tárja az olvasó elé. Hézagpótlónak tekinthetjük a műben kiadásra kerülő összeállításokat az ókori pénzekről és mértékekről. A kötetet több magyarázó rajz, sok, Magyarországon eddig még meg nem jelent fénykép teszi színessé és érzékletessé. Az előadott anyagot anekdoták, ókori történetek, irodalmi idézetek fűszerezik." (moly.hu)
19586.

Ürögdi György: Róma kenyere, Róma aranya. Bp., 1969, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötésben, szakadt, karcos kiadói papír védőborítóban. "A mű szerzője ... a régi Róma gazdasági életét ismerteti. Nem törekszik az ókori római gazdálkodás valamilyen politikai gazdaságtani jellegű elemzésére, hanem a művelt olvasó érdeklődését igyekszik felkelteni a rómaiak kevésbé ismert gazdasági élete iránt. Össze...

1 800 HUF
4,66
5,14

19587.

1 800 HUF
4,66
5,14

Kovács Tibor: A bronzkor Magyarországon. Hereditas. Bp., 1977, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
19588.

1 600 HUF
4,15
4,57

Dienes István - László Gyula: Beszélgetések a magyarok elődeiről. Bp.,1960, Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
19589.

1 800 HUF
4,66
5,14

Szigethy Gábor: Látlelet 1956-2006. Bp., 2007, Emlékszoba Bt. Kiadói papírkötés.
19590.

1 800 HUF
4,66
5,14

19591.

800 HUF
2,07
2,29

Szilágyi Sándor: Bethlen Gábor fehérvári síremléke és alapítványai. Bethlen Gábor fehérvári síremléke és alapítványai. Bp. 1884. MTA. 21 l.. korabeli félvászon kötésben, fűzésnél elvált.
19592.

1 600 HUF
4,15
4,57

Kincs István: Rajzok a kuruczvilágból. Bp. [1900] Szent-István-Társulat. 160 l., 1 lev. /Családi Regénytár 9./ Kiadói, kopottas vászonkötésben, lapjai minimálisan foltosak.
19593.

1 800 HUF
4,66
5,14

Surányi Miklós: Bethlen. Történetpolitikai tanulmányok. Bp., 1927, Singer és Wolfner, 238+(2) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, belül jó állapotban.
19594.

1 800 HUF
4,66
5,14

Withausek Gyula: Történelmi jegyzetek a térképészet tárgyköréből. I. kötet: Ókor. A "Térképészeti Közlöny" 7. számú különfüzete. Bp., 1934, M. Kir. Állami Térképészet. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval és foltos lapokkal.
19595.

1 000 HUF
2,59
2,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF