Books: History

Number of items: 370

Korok ruhái. Domanovszky Endre illusztrált előadásvázlatai az öltözködés történetéről. Bp., 1979, Corvina. 319 p. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói kissé sérült papír védőborítóval.
19644.

3 000 HUF
7,77
8,57

Stammbuch der Familie Liedemann. Késmárk, é-.n- ca 1910. Sauer Pál. 32 p + 1 kih t. Kissé sérült kiadói papírborítóval. Családtörténet.
19645.

2 200 HUF
5,70
6,29

19646.

2 000 HUF
5,18
5,71

cca 19. sz., Kínai fűzött könyv, a kínai történelem témájában.
19647.

2 800 HUF
7,25
8,00

19648.

2 800 HUF
7,25
8,00

19649.

2 800 HUF
7,25
8,00

Lezsák Sándor: Iskola a politikában. Avagy mit nem tudott Herder úr? Politikai írások, parlamenti felszólalások 1987-2007. (Dedikált.) Lakitelek, 2007. Antológia Kiadó és Nyomda Kft. Dedikált: ,,Lengyel Géza elnök úrnak jó emlékül: Lezsák Sándor. 2007. XII. 15". Oldalszámozáson belül néhány szövegközti fényképpel illusztrálva. Kötetünk négy oldalán halvány aláhúzások. Prov: Lengyel Géza. [Lengyel Géza (1941-) költő, pedagógus, a Hitel folyóirat szerzője, összegyűjtött versei Rácsodálkozás címmel a dedikáció évében jelentek meg.] Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19650.

Lezsák Sándor: Iskola a politikában. Avagy mit nem tudott Herder úr? Politikai írások, parlamenti felszólalások 1987-2007. (Dedikált.) Lakitelek, 2007. Antológia Kiadó és Nyomda Kft. Dedikált: ,,Lengyel Géza elnök úrnak jó emlékül: Lezsák Sándor. 2007. XII. 15". Oldalszámozáson belül néhány szövegközti fényképpel illusztrálva. Kötetünk négy oldalán halvány aláhúzások. Prov: Lengyel Géza. [Lengyel ...

1 800 HUF
4,66
5,14

Hüppe, Siegfried: A lengyel alkotmány története. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából fordította Szathmáry György. Budapest, 1894. Magyar Tudományos Akadémia [ny. n.] [4] + 542 + [2] p. Egyetlen magyar kiadás. Az 1894. évi illetmény első kötete. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. (A Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó-vállalata, Új folyam, XVII. kötet.) Pamlényi 145. o. Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Müller Gy., Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19651.

Hüppe, Siegfried: A lengyel alkotmány története. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából fordította Szathmáry György. Budapest, 1894. Magyar Tudományos Akadémia [ny. n.] [4] + 542 + [2] p. Egyetlen magyar kiadás. Az 1894. évi illetmény első kötete. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. (A Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó-vállalata, Új folyam, XVII. kötet.) Pamlényi 145. o. Aranyozott...

1 800 HUF
4,66
5,14

19652.

2 000 HUF
5,18
5,71

Horváth Lajos: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye pecsétjei 1918-1919. (Vác) 1989, Pest Megyei Levéltár. 346 l., 1 lev. /Pest Megyei Levéltári Füzetek 15./ Megjelent 1500 példányban! Kiadói papírkötésben
19653.

1 600 HUF
4,15
4,57

19654.

1 800 HUF
4,66
5,14

dr .Váczy Lajos és Rédeyné Dr. Hoffmann Mária: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke IX/ I. Irodalmi levelestár gróf Széchenyi István könyvtára. Bp., 1923. Magyar Nemzeti Múzeum. 208 p. Kiadói papírborítóval
19655.

1 600 HUF
4,15
4,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF