Polczer Ágota: A hazai német alkalmi költészet a dinasztia dicséretére 1740-1790. Bp., 1930, Sárkány, 84 p. Kiadói papírkötés, sérült, kettészakadt, levált borítóval, de belül jó állapotban.
Századok és tanulságok I-IV. köt. I. köt.: Hegedűs Géza: A magántulajdon lázadása. Két isten árnyékában.; II. köt.: Kemény G. Gábor: A népjog krónikása. Csehek és székelyek. Pesti kalmárok.; III. köt.: Káldy Kristóf: Mátyás az igazságkereső. Kemény G. Gábor: Pártütő tudósok.; IV. köt.: Kelemen János: Dózsa György. Bp.,(1945.),Anonymus, 1-16,17-32,33-48, 49-64 p. Kiadói papírkötések, szakadt, az...
R. Kiss István: Radvánszky György eljegyzése br. Petróczy Erzsébettel. Írta és adattárral ellátta: - - -. Közlemények a br. Radvánszky-család levéltárából VI. köt. 1. sz. Bp., 1903, Athenaeum, 68 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, de belül jó állapotban.
Gerics József: Legkorábbi gesta-szerkesztéseink keletkezésrendjének problémái. Értekezések a történeti tudományok Köréből. Új sorozat 22. Bp., 1961, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 600 példányban.
Fráter Jánosné: A Magyar Tudományos Akadémia Történettudományi Bizottságának működése 1854-1949 (A MTAK kiadványai 52.) Budapest, 1966, MTA. 63+6 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Zoványi Jenő: A felvilágosodás története. Szabad Iskola VI. Bp., én.,Genius. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az elülső borító sarkán kis hiánnyal.
A "Viharsarok" a bíróság előtt Féja Géza pere (A Budapesti Kir. Büntetőtörvényszék 1937 október 14-én tartott főtárgyalásának gyorsírói feljegyzések alapján készült teljes szövege) Előszó: Erdei Ferenc, Illyés Gyula, Veres Péter (Bp. 1937.) Márciusi Front. 47 l. Kiadói, kissé sérült papírborítóval, karton védőborítóval.